Aj v šprinte voľnou technikou poznáme víťazov: Nóri obhájili nádeje

Nórska bežkyňa na lyžiach Maiken Caspersen FallováNórska bežkyňa na lyžiach Maiken Caspersen Fallová Zdroj: SITA

SOČI - Nórska bežkyňa na lyžiach Maiken Caspersen Fallová získala zlatú medailu v utorňajšom šprinte voľnou technikou na ZOH v Soči a zlatú medailu v šprinte voľnou technikou medzi mužmi získal tiež nórsky bežec na lyžiach Ola Vigen Hattestad.

Druhá medzi ženami s odstupom 38 stotín sekundy bola jej krajanka Ingvild Flugstad Östbergová, ktorá v dramatickom súboji o striebro o dve stotinky prekonala Slovinku Vesnu Fabjanovú.

V mužskom finále poznačenom kolíziami a pádmi sa Ola Vigen Hattestad presadil v čase 3:38,39 min. Druhý s odstupom 1,22 s skončil Švéd Teodor Petterson a tretí bol jeho krajan Emil Jönsson.

Slovák Peter Mlynár časom 3:51,76 min obsadil v kvalifikácii 66. priečku, nepostúpil do 30-členného štvrťfinále. Dvadsaťpäťročný popradský rodák zaostal za najrýchlejším v kvalifikácii Hattestadom o 23,41 sekundy. Zverenec Stanislava Holenčíka štartuje na druhých ZOH v kariére, pred štyrmi rokmi vo Vancouveri obsadil v šprinte 57. miesto.

"Dnes to bolo z mojej strany slabšie. Podmienky boli iné ako na iných tréningoch. Bolo to mäkké. Usporiadatelia to chceli upraviť o druhej v noci, čo sa nestalo. Prišli až ráno a trať nestihla stvrdnúť. Pre typ pretekára, ako som ja, to však nesedí. Dal som do toho všetko, ale nestačilo to. Dnes som sa dosť vytrápil, ale nie som spokojný s výsledkom," povedal Peter Mlynár.

Výsledky finále utorňajšieho šprintu voľnou technikou bežkýň na lyžiach na ZOH v Soči:
1. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) 2:35,49 min, 2. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +0,38, 3. Vesna Fabjanová (Slovin.) +0,40, 4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (Nór.) +1,82, 5. Ida Ingemarsdotterová (Švéd.) +6,55, 6. Sophie Caldwellová (USA) +12,26

Výsledky finále utorňajšieho šprintu voľnou technikou bežcov na lyžiach na ZOH v Soči:
1. Ola Vigen Hattestad (Nór.) 3:38,39 min, 2. Teodor Petterson (Švéd.) +1,22 s, 3. Emil Jönsson (Švéd.) +19,74, 4. Anders Glöersen (Nór.) +23,66, 5. Sergej Usťugov (Rus.) +54,09, 6. Marcus Hellner (Švéd.) +1:45,92 min