Kanaďanky otočili duel s USA: Fínky zdolali Švajčiarsko až v predĺžení

Meghan Agosta-Marcianová zo ženského kanadského hokejové tímu oslavuje gól.Meghan Agosta-Marcianová zo ženského kanadského hokejové tímu oslavuje gól. Zdroj: SITA

SOČI - Hokejistky Kanady sa stali víťazkami základnej A-skupiny na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči. Reprezentantky krajiny "javorového lista" otočili stredajší duel o prvú pozíciu proti Američankám a triumfovali 3:2.

Skóre stretnutia otvorila v 38. min americká reprezentantka Knightová, Kanaďanky zvrátili vývoj v poslednej tretine za necelé dve minúty. Agostová sa presadila v čase 42:21 a Wickenheiserová 43:54 min.

Víťazstvo Kanady spečatila v 55. min svojím druhým gólom Agostová. USA iba znížili Schleperovej zásluhou v záverečnej hre bez brankárky. Obe zámorské krajiny postúpili priamo do semifinále.
V prvom stredajšom stretnutí fínske reprezentantky zvíťazili nad Švajčiarkami 4:3 po predĺžení.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí hokejistiek na ZOH 2014 v Soči:

A-skupina (Šajba aréna, Soči):
Kanada - USA 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Góly: 43. a 55. Agostová, 44. Wickenheiserová - 38. Knightová, 59. Schleperová
Vylúčené: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Eskolová (Fín.) - Novotná, Svobodová (obe ČR)

Švajčiarsko - Fínsko 3:4 po predĺžení (0:2, 2:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 24. Eggimannová, 28. Stanzová, 57. Martyová - 8. a 63. Hiirikoskiová, 10. a 36. Karvinenová
Vylúčené: 2:7 na 2 min, navyše: Raselliová (Švaj.) 5+DKZ za kopnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Blairová - Johnsonová (obe USA), Kúdeľová (SR)