Fínsky gólostroj neutícha, Nórsko dostalo v severskom derby poltucet

Teemu Selanne a Patrick ThoresenTeemu Selanne a Patrick Thoresen Zdroj: SITA

SOČI - Vo vynikajúcej ofenzívnej forme sa zatiaľ ukazujú na zimných olympijských hrách v Soči hokejisti Fínska. Po štvrtkových ôsmich presných zásahoch proti Rakúšanom dali v piatkovom súboji B-skupiny v Šajba aréne Nórom šesť gólov.

Do listiny strelcov sa zapísal aj veterán Teemu Selänne, ten sa stal najstarším hráčom v histórii hokeja, ktorý skóroval na olympijskom turnaji. Kapitán výberu "Suomi" otvoril skóre duelu v 6. min po prihrávke obrancu Samiho Vatanena. Selänne má v deň zápasu presne 43 rokov, 7 mesiacov a 11 dní. Fíni viedli po dvoch tretinách nad severskými rivalmi jednoznačne 5:0 a prvýkrát inkasovali až na začiatku záverečnej dvadsaťminútovky od Pera-Ageho Skrödera. Skóre zápasu uzavrel obranca Olli Määttä necelé tri minúty pred koncom.

Nórsko - Fínsko 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Góly: 42. Skröder (M. Olimb, Holös) - 6. Selänne (Vatanen, K. Lehtonen), 7. O. Jokinen, 18. Lehterä, 29. Korpikoski (Määttä, T. Ruutu), 32. O. Jokinen (S. Salo, T. Ruutu), 58. Määttä
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Sutherland - Amell, Carlson (všetci Kan.)

Nórsko: Haugen - Holös, Bonsaksen, Tollefsen, Solberg, Ödegaard, Olden, Sölvik - Zuccarello, K. A. Olimb, Thoresen - M. Olimb, Ask, Rosseli Olsen - Bastiansen, K. Forsberg, Skröder - Röymark, Lund Hansen, Dahlström

Fínsko: K. Lehtonen - Vatanen, Timonen, S. Salo, Määttä, Lepistö, Hietanen, Väänänen, Kukkonen - Selänne, Mikael Granlund, Barkov - Korpikoski, O. Jokinen, T. Ruutu - Salminen, J. Jokinen, Kontiola - Pihlström, Komarov, Lehterä