Domáce Rusko sa raduje z ďalšieho zlata: Rýchlokorčuliar An vyhral súťaž na 500 metrov

Viktor AnViktor An Zdroj: SITA

SOČI - Ruský reprezentant v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe Viktor An sa stal víťazom piatkového finále v súťaži na 500 m s časom 41,312 s. Druhý skončil s mankom vyše dvoch desatín sekundy Číňan Wu Ta-ťing, tretie miesto obsadil Kanaďan Charle Cournoyer.

Na štvrtej priečke s časom 1:13,590 klasifikovali ďalšieho čínskeho reprezentanta Liang Wen-chaa. V B-finále sa z prvenstva radoval ďalší zástupca najľudnatejšej krajiny Chan Tchien-jü s časom 41,534 s, v konečnom poradí mu patrí piata pozícia.

Výsledky piatkových mužských finále na 500 m v rýchlokorčuľovaní na krátkej dráhe na XXII. zimných olympijských hrách v ruskom Soči:

A-finále:
1. Viktor An (Rus.) 41,312 s, 2. Wu Ta-ťing (Čína) 41,516, 3. Charle Cournoyer (Kan.) 41,617, 4. Liang Wen-chao (Čína) 1:13,590

B-finále:
1. Chan Tchien-jü (Čína) 41,534 s, 2. J. R. Celski (USA) 41,786, 3. Jon Eley (V. Brit.) 41,870, 4. Sjinkie Knegt (Hol.) 42,608

Konečné poradie: 1. Viktor An (Rus.), 2. Wu Ta-ťing (Čína), 3. Charle Cournoyer (Kan.) 4. Liang Wen-chao (Čína), 5. Chan Tchien-jü (Čína), 6. J. R. Celski (USA), 7. Jon Eley (V. Brit.), 8. Sjinkie Knegt (Hol.)