VIDEO Hamšík pri triumfe Neapolu v šlágri proti rímskemu AS, vedúci Juventus nezaváhal

José Callejón oslavuje víťazný gól proti rímskemu ASJosé Callejón oslavuje víťazný gól proti rímskemu AS Zdroj: SITA

TURÍN - Španielsky útočník José Callejón zariadil gólom v 81. min víťazstvo SSC Neapol nad AS Rím v nedeľňajšom šlágri najvyššej talianskej futbalovej súťaže. "Partenopei", v ktorých drese odohral 73 minút aj slovenský reprezentant Marek Hamšík, zvíťazili v stretnutí 27. kola na Štadióne San Paolo najtesnejším rozdielom 1:0.

Zverenci Rafaela Beníteza sú v tabuľke Serie A stále na treťom mieste, ale za tretími Rimanmi zaostávajú už len o tri body. AS utrpel len druhú ligovú prehru v tejto sezóne, napriek tomu zaostáva za vedúcim Juventusom Turín o priepastných 14 bodov. "Vlčica" má zápas k dobru.

Futbalisti Juventusu Turín si upevnili post suverénneho lídra talianskej Serie A, keď v úvodnom nedeľňajšom dueli 27. kola zdolali doma Fiorentinu 1:0. O jediný presný zásah zápasu sa postaral v 42. minúte Kwadwo Asamoah.

Hráči Chieva Verona zdolali Janov 2:1. Oba góly domácich padli z pokutových kopov, ktoré úspešne premenil Alberto Paloschi.

Oslabené Lazio Rím prehralo s Atalantou na Stadio Olimpico 0:1.

Lazio Rím – Atalanta 0:1 (0:0)
Gól: 60. Moralez, ČK: 64. Candreva (Lazio)

Parma – Hellas Verona 2:0 (1:0)
Góly: 20. Biabiany, 90.+2 Schelotto

Sampdoria – Livorno 4:2 (0:2)
Góly: 49. Krstičič, 53. Ceccherini (vl.), 68. Okaka, 75. Gabbiadini – 19. a 27. Mbaye