Vo finále bývalých jednotiek víťazne Šarapovová, Cibulková sa na 9. miesto rebríčku neposunie

Maria Šarapovová vyhrala turnaj WTA v StuttgarteMaria Šarapovová vyhrala turnaj WTA v Stuttgarte Zdroj: SITA

STUTTGART - Ruska Maria Šarapovová sa stala víťazkou tenisového turnja WTA v Stuttgarte, keď vo finále v súboji dvoch bývalých svetových jednotiek zdolala Srbku Anu Ivanovičovú 3:6, 6:4, 6:1. Ruská tenistka vyhrala v Stuttgarte tretí raz po sebe.

Slovenská tenistka Dominika Cibulková čakala na výsledok zápasu, keďže sa z terajšej 10. pozície mohla posunúť o priečku vyššie - na kariérne maximum. Stalo by sa tak, keby Šarapovová neobhájila titul v Stuttgarte. Cibulková tak v novej edícii rebríčka zostane na 10. mieste.

Cibulková mala na turnaji pôvodne hrať tiež, nakoniec však pauzuje pre problémy s achilovkou.

Maria Šarapovová (6-Rus.) - Ana Ivanovičová (9-Srb.) 3:6, 6:4, 6:1

• Zdroj: TASR, SITA, športky