Partizánske zdolalo Senec, v sérii o 3.miesto sa ujalo vedenia

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

PARTIZÁNSKE - Hádzanárky Slávie Partizánke zvíťazili v úvodnom zápase o 3. miesto v národnom play off WHIL. Nad ŠKP Piccard Senec triumfovali 26:20 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

HK Slávia Partizánske - ŠKP Piccard Senec 26:20 (13:11)
Najviac gólov: Michnová 12/2, Blažeková 4, Szökeová 3 - Žákovská 8, Štefíková 8/2, Dudová, 3. Rozhodovali: Haščík - Sivák, vylúčené: 2 - 0, 7 m hody: 5/3 - 2/2, 300 divákov
/stav série: 1:0/

Senčanky od úvodu prekvapili favorita z Partizánskeho, ktorý musel až do gólu Michnovej na 7:7 v 17. minúte doťahovať tesný náskok súpera. Následne sa už domáce hádzanárky dostali k slovu a po polčase viedli o dva góly 13:11.

Senec stratil s domácimi hráčkami krok až po zmene strán. V 48. minúte zvýšila Bettáková na 20:15 a päťgólový náskok si Parzitánčanky pohodlne udržiavali až do konca zápasu. V jeho samom závere ešte uzavrela skóre na konečných 26:20 reprezentačná spojka Michnová, ktorá si k desiatim gólom z hry v zápase pripísala aj dve premenené sedmičky.