Hádzanárky Šale zdolali Iuventu, vo finálovej sérii znížili na 1:2

Simona Szarková z HK Slovan Duslo Šaľa (v strede) a Mária Holešová z Iuventa Michalovce (vpravo) počas 3. finálového zápasuSimona Szarková z HK Slovan Duslo Šaľa (v strede) a Mária Holešová z Iuventa Michalovce (vpravo) počas 3. finálového zápasu Zdroj: SITA

ŠAĽA - Hádzanárky Dusla Šaľa vyhrali v sobotu v treťom finálovom dueli v národnom play off WHIL o majstra Slovenska nad Iuventou Michalovce 30:21. V sérii na tri víťazstvá tak znížili na 1:2 a vynútili si štvrtý zápas, ktorý je na programe v nedeľu od 16.00 h opäť v Mestskej športovej hale v Šali. Prípadné piate rozhodujúce stretnutie finále by sa hralo na palubovke obhajcu titulu z Michaloviec v sobotu 24. mája.

V úvode na oboch stranách zazvonila konštrukcia bránky, vedenia sa ale na konci 3. minúty ujali domáce zásluhou Bízikovej. Duslo bolo v prvej desaťminútovke v ofenzíve efektívnejšie, čo pretavilo do náskoku 7:4 a kouč hostí reagoval oddychovým časom. Úspešne, pretože séria štyroch gólov Iuventy znamenala po štvrťhodine hry obrat v skóre na 8:7. Päť minút pred prestávkou však Bizíková svojim tretím presným zásahom opäť dostala Šaľu do vedenia 10:9 a keď sa v bránke "chytila" aj Krebsová, domáce išli do kabín s dvojgólovým náskokom 14:11.

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Iuvente, ktorá v 36. minúte vyrovnala na 17:17. Šaľa ale potom zapla na vyššie obrátky a štvorgólovú sériu domácich zavŕšila v 43. minúte agilná Kodajová gólom na 22:18. Favorit finálovej série z Michaloviec sa v ofenzíve trápil a tak si Duslo udržiavalo náskok - deväť minút pred koncom upravila strelecky disponovaná Bíziková na 24:20. Záver sa v búrlivej atmosfére zmenil na exhibíciu domácich hráčok, ktoré pridával gól za gólom, pripísali si jasné víťazstvo a stále živia šancu na zisk titulu.

Finále WHIL o majstra SR - 3. zápas:
Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 30:21 (15:13) - stav série 1:2
Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčenia: 4:6, 7 m hody: 5/4 - 2/2, 500 divákov

Šaľa: Krebsová, Grandtnerová, Haládiková - Súkenníková 2, Demajová 3, Trochtová 3, Kodajová 7/4, Szarková 4, Bíziková 8, Bujnochová 3, Blehová, Pócsíková, Tulipánová, Sláviková, Klučková, Kováčová

Iuventa: Gubiková, Medveďová, Zykovová - Trehubová 5, Tobiašová 3/2, Horňáková 3, Wollingerová 2, Rebičová 1, Szöllösiová 2, Kiridžičová 2, Holešová 2, Kučerová 1, Kovaličková, Vargová, Habánková

Rudolf Petrikovič, tréner Šale: "Začiatok bol síce z našej strany trochu nervózny, ale dokázali sme že na Iuventu vieme zahrať najmä v domácom prostredí. Baby zahrali výborne v obrane, ubránili sme najnebezpečnejšie hráčky súpera, daril sa nám aj prechod do útoku a z našej strany to bol veľmi dobrý výkon. Verím, že štvrtý zápas zvládneme a ešte sa vrátime do Michaloviec."

Ján Packa, tréner Michaloviec: "Dnes vyhrala Šaľa absolútne zaslúžene a ja jej gratulujem. My sme doplatili na zranenie Rebičovej, ktorá má pravdepodobne roztrhnuté väzy v kolene a vypadne na dlhší čas. Máme úzky káder a nedokázali sme ju na palubovke adekvátne nahradiť. Taký je ale šport, musíme to brať ako realitu. Odhodlanie nechýbalo, ale výkon chýbal. Navyše sa nedarilo ani brankárkam, takže sme na výhru nemohli pomýšľať. Dúfam, že v nedeľu to bude z našej strany lepšie."