Skvelý úspech slovenskej futbalovej dvadsaťjednotky: Poradili si so staršími Angličanmi

Slovenská dvadsaťjednotka v súboji s Anglickom v PopradeSlovenská dvadsaťjednotka v súboji s Anglickom v Poprade Zdroj: SITA

POPRAD - Slovenskí futbalisti do 21 rokov zvíťazili v sobotňajšom prípravnom zápase v Poprade nad anglickým výberom do 23 rokov 1:0 a získali cenné tri body do tabuľky turnaja Challange Trophy. O víťazný gól sa postaral v 82. minúte Martin Vrablec. Zverenci trénera Ivana Galáda v prvom zápase turnaja Challange Trophy vybojovali cennú remízu 4:4 v Turecku, tiež proti výberu do 23 rokov.

Na ťažkom podmočenom teréne začali aktívnejšie Angličania, ktorí vďaka nebezpečnému voleju Norwooda spoza šestnástky preverili Rusova už v 6. minúte. O štyri minúty neskôr Niňaj odkopol loptu práve pred Norwoodom, ktorý by zakončoval do odkrytej časti brány. Do dobrej šance sa dostal v 14. minúte i Pearson, ale zvnútra šestnástky nepochopiteľne minul priestor troch žrdí. Slováci postupne vyrovnali hru, výškový hendikep sa snažili zmazať sériami prihrávok po zemi a v 23. minúte bol blízko ku gólu Zreľák. V najväčšej šanci prvého polčasu však zoči-voči Walkerovi nepochodil. Angličania pohrozili ešte v 33. minúte po priamom kope Freara, ktorý technickou strelou minul priestor slovenskej brány. V závere prvého polčasu Rusov dobre čítal hru, keď včasným vybehnutím odkopol loptu pred Norwoodom.

Druhé dejstvo odštartovala príležitosť Lalkoviča, ktorý v 49. minúte strelou spoza šestnástky vyprášil Walkerove rukavice. O minútu neskôr si po rohovom kope v šestnástke hostí najvyššie vyskočil Chrien, s jeho hlavičkou k bližšej žrdi si anglický gólman reflexívne poradil. Slováci boli počas druhého polčasu aktívnejší a čoraz častejšie sa dostávali do zakončenia. V 64. minúte Lalkovič poslal z rohu center až na Hudákovu hlavu, od ktorej išla lopta do zeme a následne nad bránu. O šesť minút neskôr si Ujlaky pred šestnástkou hostí našiel priestor k zakončeniu, v poslednej chvíli bola jeho strela zrazená. Albion sa dostal k slovu v 76. minúte, so strelou Pearsona si Le Giang dokázal poradiť. Slováci sa napokon dočkali gólu v 82. minúte po krížnej strele Vrableca - 1:0. Angličania mohli odpovedať v 85. minúte po strele Bradleyho, ale Le Giang si s jeho strelou po zemi dokázal poradiť.

Slovensko "21" - Anglicko "23" 1:0 (0:0)
Gól: 82. Vrablec, ŽK: 32. Hudák, 57. Paur, 90.+ Lalkovič - 19. D. Bradley, 90. M. Taylor, rozhodoval: Pechanec (ČR)

Zostavy:
Slovensko:
Rusov - Lobotka, Niňaj, Hudák, Vrablec - Paur (90.+ Šatka), Lásik - Lalkovič, Chrien (54. E. Ujlaky), Schranz (80. Mészáros) - Zreľák (73. T. Malec)
Anglicko: M. Walker - Yiadom, Roberts, Franks, Demetriou - D. Bradley (86. Marwood), Payne, Pearson - Marsh-Brown (70. Maddison), Norwood (86. M. Taylor), Frear (90. Fritzpatrick)

Ivan Galád (tréner SR "21"): "V prvom polčase sme sa potrebovali nadýchnuť, v druhom sme už hrali dobre. Kvalitne sme kombinovali, strelili sme nádherný gól, z tohto zápasu si mužstvo odnesie veľké skúsenosti. Angličania išli dôrazne do súbojov a moji zverenci sa im snažili vyrovnať. Gól sme dali po peknej akcii. Nie je dôležité, kto bol jeho autorom. Podstatné je, že mužstvo sa teraz teší, po stretnutí hráčom zatlieskali ľudia na tribúnach a to je cieľ našej práce."

Richard Lásik (stredopoliar SR "21", kapitán): "V prvom polčase nám viazla kombinácia, v druhom sme sa uvoľnili a predviedli svoju hru. Vedeli sme, že Angličania budú hrať tvrdo, niekedy to s dôrazom preháňali. Myslím si, že sme sa s tým vyrovnali, a hoci nám ku koncu dochádzali sily, duel sme doviedli do úspešného konca."

Martin Vrablec (stopér SR "21", autor gólu): "Braňo Niňaj vyviezol dobre loptu, narazil si ju so mnou a spätnú prihrávku som napálil na bránku. Nedá sa povedať, že som zavrel pri strele oči, ale ani som nemieril. Lopta mi dobre sadla, lepšie sa to ani nedalo trafiť. Zápas ovplyvnil dážď. Pred zápasom lialo a terén nebol v najlepšom stave. Najmä v strede ihriska sa hralo ťažko, po krajoch to bolo ešte v pohode. Bol to tvrdý súboj, bojovný, taký istý ako zápas proti Turkom."

• Zdroj: TASR, SITA