VIDEO Gáborík strelecky ovládol play off: Pozrite si všetky zásahy slovenského snajpra!

Gáborík skórujeGáborík skóruje Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Slovenský hokejista Marián Gáborík (32) sa stal suverénne najlepším kanonierom skončenej play off zámorskej NHL. V 26 dueloch nastrieľal 14 gólov, o štyri viac ako jeho spoluhráč z Los Angeles Jeff Carter. Slovenský krídelník pomohol "kráľom" k zisku Stanleyho pohára 22 bodmi v 26 zápasoch a stal sa tak štvrtým najproduktívnejším hráčom play off. Pozrite si všetky góly slovenského útočníka:

1. gól
Premiérový gól Mariána Gáboríka v tohtoročných vyraďovacích súbojoch prišiel 22. apríla v treťom zápase proti San Jose Sharks. Gólom v 28. min sa síce postaral o priebežný obrat na 2:1, ale jeho Kings napokon podľahli Sharks 3:4 po predĺžení (stav série 0:3).

2. a 3. gól
Ďalšie dva góly pridal iba o dva dni neskôr. Gáborík bol hlavným ťahúňom ofenzívy Los Angeles v snahe odvrátiť postup San Jose. V zápase, ktorý Kings vyhrali 6:3 a znížili stav série na 1:3, otvoril Trenčan v 5. min strelou zápästím skóre a potom v úvode tretej časti hry svojim tretím zásahom v play-off upravoval na priebežných 5:2.

4. a 5. gól
Útočník Los Angeles Kings zažiaril v úvodnom zápase semifinále Západnej konferencie zámorskej hokejovej NHL proti Anaheimu (3:2 pp). Slovenský reprezentant sa podieľal na všetkých troch góloch Kings a duel ukončil s bilanciou 2+1. Sedem sekúnd pred koncom tretej tretiny strelil vyrovnávajúci gól na 2:2, čím poslal zápas do predĺženia. V ňom napokon po 12 minútach rozhodol o triumfe LA a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. "Králi" sa ujali vedenia v sérii 1:0.

6. gól
Šiestym zásahom zmrazil domáce publikum v Anaheime, keď skóroval už v 34. sekunde zápasu. Po prihrávke od Anžeho Kopitara sa dostal za chrbát domácej obrany a zoči-voči Jonasovi Hillerovi mu nedal šancu. Kings vyhrali na ľade Anaheimu 3:1 (stav série 2:0).

7. a 8. gól
Dva góly zaznamenal na ľade Anaheime v piatom stretnutí semifinále Západnej konferencie NHL. Gáborík zásahmi v 39. a 55. min vykresal pre tím iskričku nádeje, vyrovnať sa však už hráčom Kings nepodarilo. LA prehralo na ľade súpera 4:3, ktorý sa ujal vedenia 3:2 na zápasy a mal postupový mečbal.

9. gól
Deviatym gólom a asistenciou prispel k víťazstvu nad Anaheimom Ducks 6:2 v rozhodujúcom siedmom zápase 2. kola play off. Králi tak vyhrali celú sériu 4:3 na zápasy. Slovenský hokejista zvyšoval na 5:0 v 35. minúte počas presilovej hry.

10. gól
Gáboríkov desiaty zásah prišiel proti reprezentáčným spoluhráčom Hossovi a Handzušovi v štvrtom zápase finále play-off Západnej konferencie zámorskej NHL. Trenčiansky odchovanec zvýšil v 12. min na priebežných 2:0. Hokejisti LA rozhodli o svojom triumfe už v I. tretine a v sérii viedli 3:1.

11. gól
Krídelník prvého útoku Kings skóroval aj v piatom zápase proti Chicagu, ktorý však prehrali vďaka gólu Michala Handzuša v tretej minúte druhého predĺženia. Gáborík zaznemnal presný zásah v 14. min, ktorým znížil náskok domácich na 3:2.

12. gól
Dvanástym zásahom ukončil sezónu pre hokejistov Chicaga Blackhawks - Mariána Hossu a Michala Handzuša. V rozhodujúcom siedmom finálovom súboji play off Západnej konferencie NHL vyrovnával v záverečnej tretine na 4:4 a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol obranca Alec Martinez.

13. gól
Predposledný gól zaznamenal v druhom zápase prot New Yorku Rangers. Kings doťahovali dvojgólové manko súpera a vyhrali ho po predĺžení. Okrem prvého finále s Rangers sa im to podarilo aj v siedmom súboji o konferečný titul s Chicagom. Duel poslal do predĺženia gól Mariána Gáboríka zo 48. min.

14. gól
Svoj posledný zásah zaznamenal v 48. minúte, keď prehrávali s Jazdcami 1:2. Tento mimoriadne dôležitý gól znamenal predĺženie, v ktorom o nových šampiónoch rozhodol klubový spoluhráč Martinez. Gáborík sa tak po 13 sezónach strávených v NHL mohol tešiť zo zisku prvého Stanley Cupu. Zároveň sa stal najlepším strelcom nadstavbovej časti.