VIDEO Kings delilo od vyrovnania niekoľko milimetrov: Pozrite si fantastické zákroky hráčov

Derek Stepan zachránil Rangers pred vyrovnanímDerek Stepan zachránil Rangers pred vyrovnaním Zdroj: SITA

NEW YORK - Fantastický výkon podal vo štvrtom finále Henrik Lundqvist, ktorý si pripísal 40 úspešných zákrokov. K tejto bilancii mu však pomohli aj obtavo hrajúci spoluhráči Anton Stralman a Derek Stepan. Hokejisti New Yorku Rangers sa udržali v hre o Stanleyho pohár, keď po stredajšom víťazstve 2:1 nad Los Angeles znížil stav finálovej série na 1:3.

Nebol to len skvelý výkon švédskeho brankára Henrika Lundqvista, na ktorom si vylámali zuby hokejisti Los Angeles. Možno povedať, že dva kľúčové zákroky zaznamenali obranca Anton Stralman a center Derek Stepan.

Prvý menovaný zasahoval ešte v prvej tretine, v ktorej Rangers vyhrávali 1:0 po góle Pouliota. Marián Gáborík v presilovke nabíjal na strelu Martinezovi, ktorý síce prestrelil Lundqvista, ale puk zastavil na bránkovej čiare. V momente sa tam vrhol Jeff Carter a obranca Stralman, ktorý bol v súboji na bránkovej línii úspešnejší.

Najdôležitejší zákrok prišiel však v tretej tretine, keď za stavu 2:1 ostávalo do konečného hvizdu niečo cez minútu. Po súboji pri mantinely sa dostal k puku opäť Martinez, ktorému sa podarilo vystreliť z otočky.  Strelu stihol tečovať spoluhráč Pearson, no švédsky gólman úspešne zasahoval, ale puk nemal úplne pod kontrolou. Ten sa pomaličky posúval za jeho chrbát, ale perfektne ho tam zaskočil práve Stepan.

• Zdroj: športky, md