V Tokiu titul pre Ivanovičovú: V súboj bývalých svetových jednotiek zdolala Wozniacku

Caroline Wozniacka (vľavo) a Ana Ivanovičová sa tešia zo svojích trofejí.Caroline Wozniacka (vľavo) a Ana Ivanovičová sa tešia zo svojích trofejí. Zdroj: SITA

TOKIO - Srbská tenistka Ana Ivanovičová nasadená ako tretia získala titul vo dvojhre na turnaji WTA Premier Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (dotácia 1 000 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf). Dvadsaťšesťročná rodáčka z Belehradu zvíťazila v nedeľňajšom finále nad dvojkou podujatia Caroline Wozniackou za 99 minút 6:2, 7:6 (2). Balkánska tenistka získala už štvrtý primát tento rok, predtým dominovala aj na turnajoch v Aucklande, Monterrey a Birminghame.

V súboji dvoch bývalých svetových jednotiek Ivanovičová v prvom sete trikrát prelomila podanie súperky a druhý set získala v tajbrejku. "Kľúčové bolo, aby som často chodila na sieť a bola úspešná v tejto taktike. Wozniacka je vynikajúca v ofenzíve a vráti vám skoro všetky loptičky. Ja som to v útoku zvládla, preto som zvíťazila," vyhlásila Srbka, ktorá na ceste za titulom v Tokiu neprehrala ani jediný set. Za celkový úspech v japonskej metropole dostane šek na 196 670 dolárov a do rebríčka jej pribudne 470 bodov.