Pekarík na netradičnom poste pomohol Herthe k prvej výhre: Brankár Kolína prišiel o rekordnú sériu

Salomon Kalou strelil víťazný gól HerthySalomon Kalou strelil víťazný gól Herthy Zdroj: vavel.com

BERLÍN - Futbalisti Herthy Berlín sa až v stredajšom stretnutí 5. kola dočkali prvého víťazstva v bundesligovej sezóne 2014/2015. Zverenci Josa Luhukaya zdolali na vlastnom trávniku pred 35 847 divákmi nevyspytateľný VfL Wolfsburg 1:0, keď sa premiérovo v bielo-modrom pruhovanom drese strelecky presadil útočník Salomon Kalou, bývalý hráč FC Chelsea.

Dvadsaťdeväťročný reprezentant Pobrežia Slonoviny v 35. min nikým nebránený hlavičkou upratal do siete presný center z pravej strany od zadáka Marcela Ndjenga.

Slovenský reprezentant Peter Pekarík odohral za domácich na netradičnom poste - ľavom kraji obrany - celý zápas. Obvykle pravý bek prispel svojím výkonom k premiérovému čistému kontu Herthy v ročníku a zavše podporil aj útok. Berlínčania prvým ligovým víťazstvom poskočili na 14. priečku tabuľky s bilanciou 1-2-2 a skóre 8:11.

Futbalisti Borussie Dortmund nečakane zakopli v stredajšom dueli 5. kola nemeckej bundesligy, keď na domácom trávniku iba remizovali s dovtedy posledným tímom súťaže Stuttgartom 2:2. Účastník Ligy majstrov bol po dvoch presných zásahoch Daniela Didaviho dokonca blízko prehry, no Pierre-Emerick Aubameyang a Ciro Immobile zachránili svojimi gólmi pre Borussiu aspoň bod.

Hannover zdolal Kolín gólom Španiela Joselua zo 6. minúty a obral tak hostí a ich brankára Tima Horna o dlhú sériu bez inkasovaného gólu. Dvadsaťjedenročný Horn ako prvý brankár v histórii bundesligy nedostal gól v úvodných štyroch zápasoch sezóny, vrátane duelov Nemeckého pohára a nemeckej reprezentácie do 21 rokov držal čisté konto 636 minút v rade.

Zápas Bayer Leverkusen - FC Augsburg (1:0) sa dohrával s menším oneskorením. V 38. minúte ho musel totiž hlavný rozhodca prerušiť pred silný dážď. Po sedemminútovej prestávke, počas ktorej mužstvá zamierili do šatní, sa pokračovalo v hre.

Hertha Berlín - VfL Wolfsburg 1:0 (1:0)
Gól: 35. S. Kalou
Peter Pekarík (Hertha) odohral na ľavom kraji obrany celý zápas.

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 2:2 (0:0)
Góly: 73. Aubameyang, 86. Immobile - 48. a 68. Didavi

Bor. Mönchengladbach - Hamburger SV 1:0 (1:0)
Gól: 25. Kruse

Hannover 96 - 1. FC Kolín 1:0 (1:0)
Gól: 6. Joselu

Bayer Leverkusen - FC Augsburg 1:0 (1:0)