Skalopevná defenzíva Barcelony: Katalánci sa zapísali do histórie!

Claudio BravoClaudio Bravo Zdroj: SITA

MADRID - Čilský brankár FC Barcelona Claudio Bravo prekonal rekord najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División v počte minút bez inkasovaného gólu na začiatku sezóny. Po sobotňajšom víťazstve katalánskeho klubu 2:0 na pôde Raya Vallecano ich má na konte už 630. Potreboval si udržať čisté konto 20 minút na to, aby zlepšil výkon iného gólmana "blaugranas" Pedra Artolu. Napokon si udržal čisté konto až do záverečného hvizdu. O pridanie ďalších minút sa Bravo najbližšie bude usilovať 18. októbra na Camp Nou proti Eibaru už po medzinárodnej asociačnej prestávke.

Blízko k historickému maximu má argentínsky ofenzívny klenot Barcelony Lionel Messi. Strelil totiž svoj 249. gól v Primera División a už len dva zásahy mu chýbajú na to, aby sa dotiahol k absolútnemu rekordérovi Telmovi Zarrovi, ktorého zbierka sa zavŕšila už v roku 1955. Barcelona má bilanciu 6-1-0 a skóre 19:0.

Viac o téme: Claudio Bravo FC Barcelona