Osem slovenských bodov v Česku, Mikuš obeťou likvidačného zákroku

Peter MikušPeter Mikuš Zdroj: hokejcb.cz

BRNO - Hokejisti Komety Brno ťahajú negatívnu sériu, keď nevyhrali už šesť zápasov v rade. V piatkovom zápase českej extraligy podľahli Třincu tesne 1:2. Obranca hokejovej Slavie Tomáš Micka vyfasoval v piatkovom stretnutí 10. kola najvyššej českej súťaže proti Hradcu Králové trest v hre za napadnutie. V pätnástej minúte duelu totiž likvidačným zákrokom paralyzoval ramenom slovenského zadáka Petra Mikuša, ktorý sa okamžite zložil na ľad.

Dvadsaťdeväťročný trenčiansky rodák rozohral puk z vlastnej tretiny a hneď potom prišiel nevyberaný Mickov atak. Zakrvaveného Mikuša odniesli z ľadu na nosidlách, previnilec môže očakávať trest od disciplinárky. Slavia podľahla 1:5. Informoval server iSport.cz.

Zlín - Karlove Vary 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Góly: 9. Marušák, 11. Čajánek, 13. Balaštík, 47. O. KOTVAN, 59. Okál - 27. Skuhravý (HEIZER)

Kometa Brno - Třinec 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 45. Ton - 7. Irgl, 39. Adamský
Marek Čiliak (Brno) aj Peter Hamerlík (Třinec) odchytali celé stretnutie

Olomouc - Mladá Boleslav 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 25. Hrňa - 11. D. Výborný (TRŠKA), 22. D. Výborný, 30. L. Pabiška, 54. Musil

Pardubice - Sparta Praha 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 13. Buchtele, 29. Klimek, 60. D. Přibyl (CINGEĽ)
Rastislav Staňa (Sparta) odchytal celé stretnutie

Slavia Praha - Hradec Králové
Góly: 35. VALACH - 25. DEJ, 25. Mertl (VYDARENÝ), 36. Knotek (T. SLOVÁK), 44. Červený, 52. Mertl

Viac o téme: Česká extraliga Peter Mikuš