VIDEO Messi zlyhal už pri tretej z posledných štyroch penált: Tu je vysvetlenie zakopnutia proti Brazílii

Lionel Messi (na zemi) proti Brazílii nepremenil už svoju trinástu penaltu v kariéreLionel Messi (na zemi) proti Brazílii nepremenil už svoju trinástu penaltu v kariére Zdroj: SITA

PEKING - Brazílska futbalová reprezentácia zdolala v sobotňajšom prípravnom stretnutí Argentínu 2:0. Najväčšiu šancu vicemajstrov sveta spálil Lionel Messi, ktorý v 41. minúte šokujúco nepremenil pokutový kop.

Úradujúci vicemajstri sveta mohli ešte v prvom polčase vyrovnať na priebežných 1:1, ale Lionel Messi nepremenil v 41. min pokutový kop nariadený po faule na Ángela Di Maríu. Hviezda FC Barcelona neuspela z bieleho bodu na značke 11 m v troch z posledných štyroch pokusov. Celkovo to bola trinásta nepremenená penalta Messiho v kariére.

Messiho zámer vystihol brankár Jefferson. "Študoval som, ako Lionel kope penalty. Čakal som do poslednej sekundy, potom som sa hodil. Potom má autor penalty menšiu šancu. Vybral si svoju lepšiu stranu a ja som šťastný, že som ju chytil," uviedol pre Globo po súboji na štadióne Vtáčie hniezdo v Pekingu brankár Botafoga.

Oba góly štvrtého tímu posledných majstrovstiev sveta strelil Diego Tardelli z Atletica Mineiro (28. a 64. min).

Viac o téme: Lionel Messi Brazília Argentína Peking