Dráma na Slovane: Tičar vyrovnal z trestného, no v nájazdoch belasí na Záhreb nestačili

Vzadu zľava: Ivan Baranka zo Slovana a brankár Mark Owuya z MedveščakaVzadu zľava: Ivan Baranka zo Slovana a brankár Mark Owuya z Medveščaka Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Obrovská snaha, no veľa nepresností a skvelý gólman Medveščaku Owuya. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali piaty súboj v sezóne so Záhrebom pred vlastnými fanúšikmi tesne 1:2 po samostatných nájazdoch. Belasých však môže mrzieť nielen strata dvoch bodov, ale aj strata 11. priečky v konferencii a klesajúci záujem divákov - bratislavský zimák opäť nebol vypredaný a na duel Slovana bolo zvedavých len 8728 divákov.

Prvých päť minút opatrný duel, no v tej šiestej Slovan inkasoval po slabom dôraze obrancu Štajnocha pred Backlundom, ktorý puk neodpálil a tak nič nebránilo po druhej dorážke pretlačiť ho za švédskeho gólmana v drese belasých - do vedenia poslal Záhrebčanov ich ostrostrelec Pelletier. Bratislavský tím hrá s chorvátskym súperom piaty raz v sezóne a aj tak akoby nevedeli domáci hráči, na koho si dať najväčší pozor a po už tradičnom kikse v defenzíve inkasoval Backlund vôbec z prvej strely na jeho bránku a to v oslabení.

Uprieť Slovanu snahu však nemožno, ich hra mala nápad, v útoku bolo cítiť poriadny dôraz, no belasí stroskotávali na chybách a nepresnostiach v prihrávkach. V poslednej minúte prvej tretiny prišiel Slovan po diskutabilnom verdikte arbitrov o Štajnocha, ktorý dostal za narazenie na mantinel trest do konca zápasu.

Slovan tak musel zvládnuť päťminútové oslabenie, no šlo mu to na výbornú, dokonca v 22. min sa Netík dostal do samostatného nájazdu, jeho skvelý pokus však chytil gólman Owuya do lapačky. Gólman Medveščaku sa následne vyznamenal aj pri pokuse Ružičku.

Diváci si aj v druhej tretine prišli na svoje, domáci dobýjali bránku hostí, hralo sa na oboch stranách, dobrému hokeju v tempe už chýbali len góly, napríklad pri pokuse Žigu Jegliča. Aj tretia tretina bola boj, na gólmanovi Záhrebu stroskotali Netík, Vondrka či Bližňák.

Sedem minút pred koncom tretej tretiny mali belasí po faule na Bartoviča výhodu trestného strieľania. Hákovaný kapitán belasých sa zranil, puk si teda postavil Slovinec Rok Tičar a perfektne vystrelil pod hornú žŕdku a prekonal Owuyu - 1:1. Slovan cítil šancu a tlačil súpera, už takmer pretlačil puk do bránky, no hráči Medveščaka posunuli bránku. Arbitri sa asi zľakli využiť nové pravidlá a uznať technický gól, nariadili preto druhé trestné strieľanie, no Tičar po zemi nedal.

Po 9 sekundách predĺženia sa Sigalet pustil päsťami do ležiaceho hráča Medveščaku v bránkovisku Slovana a oslabil svoj tím. Belasým sa to nestalo osudným, Záhreb presilovky štyroch proti trom nevyužil. V drese Slovana svoje pokusy v nájazdoch nepremenili Nagy, Netík ani Tičar, gólman Slovana Backlund vychytal Thomasa, no na Pelletiera bol prikrátky a tak dva body za víťazstvo po nájazdoch získal Záhreb, belasí sa museli uspokojiť s jediným bodom.

Slovan Bratislava - Medveščak Záhreb 1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0) po predĺžení

Góly: 53. Tičar (trestné strieľanie) - 6. Pelletier. Rozhodujúci nájazd Pelletier. Zápas sledovalo 8728 divákov, rozhodovali: Beliajev, Kulakov - Aľjošin, Sazonov. Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Štajnoch (Slovan) 5 min + DKZ za napadnutie, využitie presiloviek: 0:1.Strely na bránku 33:27, vhadzovania 35:30.

Slovan: Backlund – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Sersen, Mihalik, Brejčák, 21. Luža - Ružička, Surový, Nagy - Vondrka, Nedorost, Netík - Bartovič, Tičar, Jeglič – Lunter, Bližňák, Šťastný

Medveščak Záhreb: Owuya - Mathieu, Morrisonn, Flood, Martinovič, Hutchinson, Kinrade, Katic - Palushaj, Anderson, Thomas - Segal, Wright, Bjorkstrand - Glumac, Murray, Perkovich - Hedberg, St. Pierre, Pelletier

Slovan sa stále borí so zraneniami hráčov, z tohto dôvodu chýbajú na súpiske Starosta, Ölvecký a Murley. Do zostavy sa nezmenil spomedzi obrancov Foster, z útočníkov nedostali od trénera dôveru Hudáček, White a Rachůnek.

Viac o téme: Medveščak Záhreb HC Slovan Bratislava Petri Matikainen
  • Zdroj: kt; Športky