VIDEO V Reale žiari nový Zidane: Pri bravúrnom debute takto pripomenul legendárneho otca!

Zinedine Zidane posiela ako kouč na ihrisku syna Enza pri jeho debute za RealZinedine Zidane posiela ako kouč na ihrisku syna Enza pri jeho debute za Real Zdroj: 101greatgoals.com

MADRID - Najstarší syn futbalovej legendy Zinedina Zidana Enzo má za sebou premiéru v drese rezervy Realu Madrid. Devätnásťročný potomok bývalého najlepšieho hráča sveta prispel v stretnutí tretej španielskej ligy k víťazstvu svojho tímu 2:1 nad Conquense.

Enzo Zidane sa zapojil do zápasu ako striedajúci hráč. Jeho debutu v bielom drese prizeral z lavičky aj futbalistov slávny otec, ktorý je asistentom "béčka" Realu. Aj keď si Enzo pri svojom prvom vystúpení za rezervu Realu pripísal len pár minút, keď nahradil v 89. minúte strelca víťazného gólu Burguiho, na ihrisku bol neprehliadnuteľný.

Počas svojho krátkeho pobytu na hracej ploche si dovolil aj "parádičku", ktorou sa kedysi preslávil jeho legendárny otec....

Najstarší syn Zidana je pomenovaný po futbalovej uruguajskej legende Enzovi Francescolim. Ešte nedávno hral za španielsky výber do 15 rokov, ale rozhodol sa reprezentovať rovnako ako jeho otec Francúzsko.

Bývalý francúzsky majster sveta a Európy v mládežníckych tímoch madridského veľkoklubu ešte troch mladších synov - Lucu, Thea a Eliaza, ktorí vyrastajú v akadémii madridského giganta. Tréner Zidane bol potrestaný za trénovanie bez licencie stopkou na tri mesiace, ale jeho trest neplatí, pokým nebude prejednané odvolanie francúzskej futbalovej legendy.

Viac o téme: Enzo Zidane Real Madrid Zinedine Zidane
  • Zdroj: ČTK, SITA, športky