Senzačný úspech Slov-maticu: V UEFA Futsal Cupe šokoval obrovského favorita

Hráči Slov-Matic BratislavaHráči Slov-Matic Bratislava Zdroj: SITA

PARDUBICE - Slovenský futsalový šampión Slov-matic FOFO Bratislava šokujúco triumfoval v utorok v prvom zápase B-skupiny elitného kola UEFA Futsal Cupu 2014/2015 nad favorizovaným azerbajdžanským majstrom Araz Naxcivan 4:3. Zverenci trénera Jána Janíka sa na turnaji ešte stretnú v stredu 19. novembra o 18.00 s organizátorom turnaja FK EP Chrudim a po dni voľna si sériový slovenský majster zmeria sily so štvrtým účastníkom skupiny Dinou Moskva (piatok 21. novembra o 15.30 h).

V pardubickej ČEZ Aréne "Oranjes" vyhrali prvý polčas 1:0, keď sa pekným gólom do protipohybu brankára favorira prezentoval český legionár Michal Seidler. Slov-matic robil súperovi problémy, hoci bol pod tlakom. Slovákom ale ušiel začiatok druhého dejstva, keď ich súper, v kádri ktorého je šesť Brazílčanov a traja ďalší naturalizovaní hráči z tejto juhoamerickej krajiny, dvoma zlepenými gólmi otočil priebeh.

Najprv v 22. minúte uspel Fineo, v 23. minúte potom strelil gól Farzalijev. Slovenský outsider ale nezložil zbrane a zápas otočil. Najprv v 35. minúte Tomáš Drahovský vyrovnal nekomromisnou ranou a Anton Brunovský zakrátko už pri hre Arazu s piatimi hráčmi v poli opäť dostal svoj tím do vedenia. Araz v závere odvolal brankára a hral powerplay, po chybe v rozohrávke inkasoval štvrtý gól opäť z nohy Brunovského. Zakrátko ale zdramatizoval kontaktným gólom duel 30 sekúnd pred koncom Eduardo. No Slováci si nečakanú výhru už ustrážili a zaknihovali cenný triumf v tejto fáze.

"Je to niečo neuveriteľné poraziť obrovského favorita a účastníka minulého Final Four. Máme obrovskú radosť, aj vo futsale sa stávajú malé zázraky. Majú v tíme mnoho Brazílčanov a tie najvyššie ciele a my sme ich dokázali zdolať. Takže obrovská radosť. Prvý polčas sme mali výbornú obranu a viedli sme, potom nás dostali pod tlak a otočili výsledok. Ale my sme cítili, že s tým môžeme niečo urobiť a to sa aj podarilo. Keď sme vyrovnali, odvolali brankára, išli na výhru, lebo remíza pre nich nič neriešila. Brunovský dvakrát trafil prázdnu bránu po ich strate a hoci znížili v závere, už sme to ubojovali. Treba povedať, že sme mali aj obrovské šťastie, trafili veľa tyčiek a náš brankár Mário Gašparovič fantasticky čaroval. Neoslavujeme, hoci sme šťastní. Zajtra hráme s českým šampiónom, na ktorého si trúfame, hoci aj on bude favorit. Ale chceme využiť túto pozitívnu energiu a prípadne zabodovať aj s Chrudimom. Ale sme pri zemi," povedal bezprostredne po zápase TASR tréner Janík.

Slov-matic sa medzi 16 najlepších klubov prebojoval z miniturnaja hlavného kola v maďarskom Berettyóújfalu, na ktorom obsadil druhú priečku za domácim tímom MVFC. Na aprílový záverečný turnaj Final Four sa prebojujú iba víťazi štyroch skupín elitného kola. Titul z minulej sezóny obhajuje FC Barcelona.

B-skupina Elite Round UEFA Futsal Cup 2014/2015:
Araz Naxcivan - Slov-matic FOFO Bratislava 3:4 (0:1)
Góly: 22. Fineo, 23. Farzalijev, 40. Eduardo - 37. a 39. Brunovský, 12. Seidler, 35. Drahovský, ŽK: Rejžek, Bartošek (obaja Slov-matic).
Zostava Slov-maticu: Gašparovič - Kozár, Rejžek, Mikita, Seidler -  Rick, Drahovský, Kyjovský, Brunovský - Fehervári, Haľko, Bahna, Bartošek

Viac o téme: Futsal Slov-matic Bratislava