Smola je preč, Slovan sa opäť rozstrieľal: Päť gólov Novokuznecku a čisté konto Janusa

Brankár Slovana Jaroslav Janus, hráč Metallurg Novokuzneck James O'Brien a hráč Slovana Matt MurleyBrankár Slovana Jaroslav Janus, hráč Metallurg Novokuzneck James O'Brien a hráč Slovana Matt Murley Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Čierny november sa skončil, hokejisti Slovana Bratislava sa s príchodom decembra konečne rozstrieľali. Víťazstvom 5:0 nad súperom o play off Metallurgom Novokuzneck zabudli nielen na neschopnosť streliť gól aj z vyložených šancí, ale konečne neboli proti ich víťazstvám ruskí rozhodcovia v KHL. Na zápas síce prišla historicky najnižšia návšteva na domácich zápasoch Slovana v nadnárodnej ruskej súťaži, no 7441 divákov videlo kvalitný hokej, päť gólov, skvelé výkony Jaroslava Janusa a dobre sa zabavilo.

Bratislavčania tesne pred koncom úspešného duelu prišli o strelca Nagya, ktorý odišiel zranený v sprievode spoluhráčov a lekára priamo do kabíny. Po zápase si síce dával ľadový obklad na nohu, no so spoluhráčmi do Ruska odletí. Slovan poskočil vďaka najvyššiemu víťazstvu v sezóne na 11. miesto, na play off momentálne stráca 5 bodov a nič nie je stratené. Pre belasých je to druhé víťazstvo v radej, prvé po dlhom čase v riadnom hracom čase. Slovan v utorok ráno odlieta do Soči, kde sa v stredu stretne s nováčikom ligy.

V kabíne belasých okrem peňazí chýbajú aj góly v súperových bránkach. Backlund chytal výborne, fungovala aj obrana, v útoku slovanisti dokázali aktívnou hrou súpera prestrieľať, no nedokázali dať góly. Rovnako to vyzerali aj v pondelkovom dueli pred poloprázdnymi tribúnami.

Šance belasých mali Nedorost, Bartovič, Jeglič a od modrej tvrdo pálil Luža, no tí úspešní neboli. Belasí však prekonali Rafaela Chakimova z desiatej strely, po peknej akcii gól musel potvrdiť videorozhodca. Ružička poslal puk na čiaru Nedorostovi, ten si položil gólmana a z ťažkého uhla ho prekonal. Po góle slovanistov zvýšili aktivitu aj hostia, no vyťažili iba presilovku pri vylúčení Štajnocha. Belasých viackrát podržal gólman Janus.

V druhej tretine hra nabrala na obrátkach, šance mali oba tímy, vyloženú Slovan, no nik nedoklepol puk za Chakimova, štatisticky boli dokonca lepší hostia, ale belasí udreli druhý raz a to po spolupráci Slovincov Tičara s Jegličom - 2:0. Belasí dali v druhej tretine aj tretí gól, po krásnej delovke zdiaľky vyhnal Chakimova z bránky Baranka.

Tesne pred záverom druhej tretiny unikol krásne z vlastnej tretiny Milan Bartovič a ako správny kapitán predviedol parádne sólo zakončené krásnym gólom, keď z ľavej strany delovkou prestrelil Ilju Sorokina v bránke Novokuznecka - podarilo sa mu to necelé tri sekundy pred sirénou. A tesne po skončení tretiny ešte dvihol divákov zo sedadiel Baranka, ktorý sa pobil s jedným z hráčov súpera.

Tretia tretina sa len dohrávala, keďže bolo prakticky rozhodnuté o víťazovi. Domáci šetrili sily, ale zároveň si aj utvárali šance, hostia hrýzli len veľmi jemne. Piaty gól strelil Slovan v presilovke, Murley desať minút pred koncom po zemi prekvapil Sorokina. Následne sa blysol aj Janus, ktorý vychytal zoči-voči v páde Komaristyho.

Slovan Bratislava - Metallurg Novokuzneck 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 14. Nedorost (Ružička, Nagy), 27. Tičar (Jeglič), 34. Baranka (Nedorost), 40. Bartovič, 51. Murley (Nagy)

Vylúčení 5:5, využitie presiloviek 2:0. Pred 7441 divákmi rozhodovali Anisimov, Cyplakov

SLOVAN: Janus - Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen, Starosta - Surový, Murley, Bartovič - Nagy, V. Nedorost, Ružička - Jeglič, Tičar, Netík - A. Šťastný, Bližňák, Ölvecký

NOVOKUZNECK: Chakimov (33. Sorokin) - Zotov, Fairchild, Dorofejev, Kuklev, Kamalov, Kanarskij, Gavrilyčev, Belochvostikov - Romanov, Stoa, Maľcev - A. Galimov, Malinovskij, Komaristyj - Plotnikov, Garifulin, Skladničenko - Kosourov, O'Brien, Kurepanov

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Metallurg Novokuzneck
  • Zdroj: kt; Športky