VIDEO Likvidačný zákrok na českú legendu: Jágr po údere do hlavy nedohral zápas

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: SITA

PITTSBURGH - Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL bude vypočúvať kanadského hokejistu Roberta Bortuzza. Obranca Pittsburghu nebezpečne atakoval v noci na stredu v súboji proti New Jersey českého veterána Jaromíra Jágra. Ten sa po tvrdom zákroku do hry nevrátil.

Devils prehrali 0:1 a natiahli šnúru prehier už na päť zápasov. Bortuzzo si vyšliapol na 42-ročného krídelníka necelé dve minúty pred koncom druhej tretiny. Jágr na zadnom mantineli odohral puk a následne inkasoval tvrdý hit do oblasti hlavy a krku, po ktorom napokon po vlastných odkorčuľoval na striedačku. Do hry však už nezasiahol. "Diabli", ktorí majú v súčasnosti veľké problémy s maródkou, prišli v zápase aj o Jágrovho krajana Patrika Eliáša a Stephena Giontu.

Rozhodcovia neudelili Bortuzzovi žiadny trest, čo rozčúlilo trénera New Jersey Petra DeBoera. "Ak by to niekto spravil Crosbymu, vypukne ďalšia svetová vojna. Bol to úplne zbytočný zákrok. Liga si naň posvieti a verím, že sa rozhodne správne," dodal 46-ročný kormidelník.

Oddelenie hráčskej bezpečnosti nakoniec potrestalo obrancu Pittsburghu za nebezpečný atak. Nezahrá si v najbližších dvoch zápasoch NHL.

Viac o téme: Jaromír Jágr New Jersey Devils