Good Angels so štvrtou prehrou v Eurolige: Hejkovej Praha bola nad sily Košičaniek

Basketbalistky Good Angels KošiceBasketbalistky Good Angels Košice Zdroj: TASR

PRAHA - Štvrtá prehra basketbalistiek Good Angels Košice sa zrodila v ich piatom vystúpení v euroligovej sezóne 2014/2015. Úradujúce majsterky SR podľahli v stredajšom stretnutí základnej A-skupiny českému tímu ZVVZ USK Praha vedenému slovenskou trénerkou Natáliou Hejkovou pod jeho košmi 57:76 (25:40).

Najbližšie v EL sa zverenky Maroša Kováčika predstavia domácim priaznivcom v stredu 10. decembra, keď v Steel aréne privítajú favorizovaný ruský klub UMMC Jekaterinburg (18.00). Čo sa bodového vývoja týka, Košice držali s favoritom krok iba prvých päť minút. Veď už v 7. min získali domáce basketbalistky dvojciferný náskok (19:7), ktorý v priebehu I. polčasu narástol až na 17 bodov - 35:18. Po obrátke hráčky USK nielenže kontrolovali vývoj duelu, ale aj zveľaďovali odstup od súperiek. V 29. min svietil na tabuli stav 61:35 a o víťazkách definitívne bolo rozhodnuté.

ZVVZ USK Praha (ČR) - Good Angels Košice (SR) 76:57 (27:11, 13:14, 21:12, 15:20)
Najviac bodov USK: Vaughnová 18, Palauová 13, Petrovičová 12

Zostava a body Košíc: Krivačevičová 16, B. Bálintová 7, A. Jonesová 6, Kiššová 3, Žirková 0 (Bärová 16, Hruščáková 7, Phillipsová 2, Zietarová a Fikielová po 0)
TH: 30/21 - 20/13, fauly: 19 - 25, trojky: 5 - 0

Viac o téme: Good Angels Euroliga žien ZVVZ USK Praha