VIDEO Skvelý obrat Košičanov: Piatimi gólmi v rade zničili nádeje Popradu

Radosť hráčov z HC KošiceRadosť hráčov z HC Košice Zdroj: SITA

POPRAD - Hokejisti Košíc zvrátili nepriaznivý vývoj a zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 34. kola Tipsport extraligy na ľade Popradu 6:4. Hokejisti Nitry sa otriasli z dvoch prehier po sebe a v nedeľňajšom dueli 34. kola Tipsport extraligy uspeli pred vlastným publikom nad Trenčínom 2:0.

Košice otočili duel s Popradom vo svoj prospech

Podtatrancom prvá tretina vyšla ako z rozprávky. Odhodlanie Jančuškových zverencov spočiatku končilo na košickom brankárovi Melicherčíkovi, popradský uragán však ani ten nezastavil. Trojgólový prídel v prvej časti odštartoval presilovkovým gólom Fabian, o 3 min Sýkora spoza brány nabil Kuralimu a v 15. min na z pohľadu Košíc hrozivých 3:0 po fantastickom Paločkovom pase zvyšoval Takáč.

V bráne Košíc po treťom góle už figuroval Hylák a oceliari zapli na vyššie obrátky. V úvode prostrednej časti mohol korigovať Bartánus, Kostúrovu nepriestrelnosť prekonal napokon znenazdajky Sojčík, dokonca vo vlastnom oslabení. Hostia sa však vzápätí opäť bránili a Macík svojim premiérovým gólom v popradskom drese upokojil domácich – 4:1. Košice sa však nevzdali a pripravili divákom nevídaný obrat. Najskôr Kostúra pomedzi betóny prestrelil opäť Sojčík, v 36. min Jánošík v presilovke strelil už kontaktný gól a vzápätí po peknom pase Hrnku vyrovnal na 4:4 Jakub Suja.

V tretej tretine sa začínalo odznovu a oba tímy museli novej skutočnosti prispôsobiť aj svoj herný plán. Všetko sa zmenilo v 45. min, keď sa po Paločkovej chybe k puku dostal Bicek a po prvý raz v zápase dostal Košičanov do vedenia – 4:5. Hostia vzápätí zamkli svoje obranné pásmo a Poprad v ďalšom priebehu takmer k ničomu nepustili. Košický obrat dokonal šiestym gólom Jenčík.

HK Poprad - HC Košice 4:6 (3:0, 1:4, 0:2)
Góly: 11. Fabian (Kroták, Kasík), 14. Kurali (T. Sýkora, Paukovček), 15. S. Takáč (Paločko, Kroták), 30. Macík (Malina, Boltun) - 27. Sojčík (Češík), 30. Sojčík (Philipp), 36. A. Jánošík (P. Bartoš, M. Bartánus), 38. Suja (Hrnka), 45. Bicek (M. Bartánus), 56. Jenčík (P. Bartoš)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Gajan, Smrek, 2043 divákov

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, D. Brejčák, Fabian, Malina, Kasík, Dinda, Makovský - T. Sýkora, Paukovček, Matis - Kroták, S. Takáč, Paločko - Marek Nagy, Boltun, Macík - Štrauch, Mlynčár, Gápa

Košice: Melicherčík (15. Hylák) - M. Macejko, Cebák, Philipp, A. Jánošík, Šeda, Drgoň - I. Rachůnek, Hrnka, Lapšanský - Jenčík, P. Bartoš, Hinďoš - M. Bartánus, Češík, Bicek - Sojčík, Matúš Chovan, Suja - Stupka

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Vynikajúca prvá tretina, zvládli sme ju herne aj takticky. Je nepochopiteľné, ako môžeme potom proti takémuto súperovi inkasovať vo vlastnej presilovej hre. Následne sme dostali veľmi lacné góly a to by zlomilo aj lepšie mužstvá. Takto dobre rozbehnutý zápas nemôžeme prehrať, navyše na úspech proti Košiciam musia všetci podať nadštandardný výkon."

Anton Tomko, tréner Košíc: "Po prvej tretine, v ktorej veru nemám čo hodnotiť, sme si v kabíne povedali zopár chlapských slov. Zlepšili sme pohyb, agresivitu, či streľbu na bránu. Do poslednej tretiny sme si verili, že to zvládneme a dostaneme sa ešte aj do vedenia. Sme radi, že sme v derby zvíťazili, hneď sa nám bude v prestávke lepšie trénovať."

V Zvolene po nájazdoch úspešnejší Martin

Hostia začali zostra, hneď v úvode zápasu ohrozili domáceho brankára Šimka. V 5. minúte išiel Škvaridlo v oslabení sám na bránku hostí, Dzubina jeho strelu vyrazil. Martinčania hrali presilovku, ale veľmi zle rozohrali hru vo vlastnej tretine, puk získal Obdržálek a s prehľadom ho poslal za brankárov chrbát. V 15. minúte mali domáci šťastie, keď Važanovu strelu vyrazil od brankára Pichnarčík. V 25. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, ktorú okorenil Themár gólom. Gól na hokejke mal Pokrivčák, Šimko jeho strelu vystihol.

V záverečnej tretine mali gólové šance Lojek a Illo, domáci mohli opäť v oslabení skórovať, mali prečíslenie 2:1, ale Bortňák namiesto prihrávky odovzdal puk súperovi. V 45. minúte brankárovi Dzubinovi vypadol puk, Sloboda sa ocitol sám pred otvorenou bránkou, ani z bezprostrednej blízkosti však neskóroval. V predĺžení mal najväčšiu šancu Fujerík, ktorý ušiel všetkým domácim, ale nastrelil len brankára Šimka. Na druhej strane Ťavodova strela spomedzi kruhov skončila na Dzubinovi. V samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve Martina Markovič.

HKM Zvolen - MHC Mountfield Martin 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 9. Obdržálek - 25. A. Themár (Dvořák), rozhodujúci sam. nájazd J. Markovič
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák - M. Orolin, Tvrdoň, 1071 divákov

Zvolen: M. Šimko - Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík, Sládok, Kentoš - Puliš, Brabenec, M. Sloboda - Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan - Žilka, Bortňák, Obdržálek - Škvaridlo, Síkela, Martin Ďaloga

Martin: Dzubina - Matejka, I. Ďatelinka, Brcko, Lojek, Dvořák, Kolba, Fillo - Važan, Pokrivčák, J. Markovič - O. Jokeľ, Fujerík, Illo - Šugár, Dírer, A. Themár - Tupý, Jurášek, Rusina

Josef Turek, tréner Zvolena: "My sme podali slabší výkon, vieme hrať úplne inak. Hráči sa nejako nehrnuli do zakončenia, nechávali to na druhých a to rozhodlo. Ani v presilových hrách a ani v hre päť na päť sme nedokázali ísť viac do brány a skončilo sa to preto remízou. Zápas nemal veľmi vysokú úroveň."

Jaroslav Török, tréner MHC: "Dnes sme podali vynikajúci výkon. Boli sme lepším tímom. 22-bodový rozdiel v tabuľke nebol dnes vôbec badateľný. Mohli sme vyhrať aj v riadnom hracom čase. Hrali sme dnes bez 11 hráčov základnej zostavy, napriek tomu sme podali jeden kompaktný výkon, na čele s brankárom Dzubinom. Som rád, že aj v takejto oklieštenej zostave sme boli úspešní."

Nitra prestrihla šnúru štyroch víťazstiev Trenčína

Nitrania skórovali už vo 4. minúte, no pre porušenie pravidiel rozhodca gól neuznal. V 6. minúte mohol regulérne otvoriť skóre Piačka, unikol obrane hostí, no trafil iba pravú tyčku bránky hostí. V 10. minúte sa však už domáci diváci radovali, pri signalizovanom vylúčení dostal Juraj Štefanka ideálnu prihrávku spoza brány a zblízka prekonal Konráda - 1:0.

V úvode druhej tretiny mal blízko ku gólu Slovinec v trenčianskom drese Tomaž Razingar, no iba rozozvučal tyč Lakosilovej brány. Stredná časť zápasu bola na šance chudobnejšia a diváci v nej gól nevideli.

Ďalší gól prišiel až v 44. minúte. keď Nitra využila presilovku, Richard Lelkeš dostal zadovkou skvelú prihrávku spoza brány a prestrelil Konráda. Potom prišiel vzruch na štadióne až v 57. minúte, Dudáš poslal nešetrne na ľad Henricha Ručkaya a na oplátku to isté urobil s Dudášom Michal Novák. Obaja odišli predčasne pod sprchy a v stretnutí sa už nič vážne nestalo - 2:0.

HK Nitra - Dukla Trenčín 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 10. J. Štefanka (Mezei, Milo), 44. Lelkeš (J. Štefanka, Milo)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Michal Novák 10 min za hrubosť - Dudáš 10 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wiegand (Švaj.), Baluška - Korba, Šefčík, 2607 divákov

Nitra: Lakosil - Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Michal Novák, Mezei, Milo, F. Kuzma - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - H. Ručkay, Marek Slovák, J. Ručkay - Pupák, J. Štefanka, Lelkeš - R. Mráz, Bajtek, Piačka

Trenčín: Konrád - L. Kozák, Andersons, Habšuda, T. Bokroš, Dudáš, Zošiak, Lintner, D. Hudec - Daniška, V. Nemec, Melichárek - J. Gašparovič, Michal Hlinka, Razingar - J. Cíger, P. Stantien, Filo - A. Bezák, Švec, T. Lipták

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Od začiatku sme hrali nátlakový hokej, presvedčili sme sa o tom, že Trenčanov drží Konrád, ale dali sme dva góly a vyhrali sme. Pred prestávkou je vždy dobré vyhrať zápas a to sa nám podarilo."

Branislav Jánoš, asistent trénera Trenčína: "Nezačali sme dobre, Nitra bola v prvej tretine jednoznačne lepšia, do hry sme sa dostali až po prvej prestávke. Mali sme šance, ale nedali sme góly a bez nich sa vyhrať nedá."

Skalica štyrmi gólmi v tretej tretine otočila zápas s B. Bystricou

Hostia hrali už od 2. minúty presilovku pri vylúčení Brendla, ale domáci sa ubránili. Od úvodných minút sa hral svižný hokej. Hostia presnejšie kombinovali a častejšie strieľali, domáci sa snažili pri útočnej snahe hostí brániť celou päťkou. V 8. minúte dostali možnosť hrať presilovku aj domáci, vylúčenie Ziga však mohli využiť hostia, keď unikol White, ale trafil len hornú žrdku Romačíkovej bránky. V 11. minúte prišla ďalšia presilovka hostí za zlé striedanie domácich, ale bez gólového efektu. V 14. minúte Brendl len tesne minul tvrdou strelou Wiikmanovu bránku. Následne bol vylúčený Hudec, domáci však vyrobili tradičnú chybu a na 0:1 prudkou strelou po ľade dal Matoušek. V 18. minúte čistú gólovú možnosť nepremenil Brendl. V poslednej minúte 1. tretiny bol vylúčený Gachulinec, túto výhodu však domáci na vyrovnanie nevyužili.

Hostia na 0:2 zvýšili Gachulincom po zaváhaní Romančíka vo vlastnom bránkovisku. V 24. minúte svoju ďalšiu výbornú možnosť nevyužil Brendl, vzápätí nebol dôsledný pri zakončení Hudec. V 25. minúte sa čakalo na verdikt videorozhodcu, ktorý potvrdil gól Whitea na 0:3. Na 1:3 na tretíkrát konečne trafil v 28. minúte Brendl. Rovnaký hráč mohol vo vlastnom oslabení opäť skórovať, ale Wiikman jeho blafák kryl. Na 2:3 znížil Komínek, keď mali hostia vylúčeného Handlovského. Bystričania kontrovali na 2:4 Kytnárovou strelou zblízka. V poslednej päťminútovke sa domáci ubránili pri dvoch oslabeniach.

Hneď v úvode 3. tretiny zo skrumáže na 3:4 znížil Stloukal. V 43. minúte prekvapil strelou zápästím Wiikmana Horváth a bolo 4:4. V 48. minúte Romančík vytesnil dobrú strelu Kytnára nad svoju bránku. V tejto časti zápasu sa hra vyrovnala, domáci zrýchleným korčuľovaním eliminovali prevahu hostí z prvých dvoch tretín. V 54. minúte presne nahral oslávenec Školiak, ktorý hral svoj 900. extraligový zápas, Juríkovi a ten otočil skóre na 5:4 pre domácich. V dramatickom závere, keď sa párkrát zaskvel brankár Romančík, domáci výsledok poistili Štumpfom na 6:4 pri power-play do práznej bránky. Skaličania tak po dlhom čase okúsili chuť víťazstva v riadnom hracom čase nad favorizovaným tímom hostí.

HK 36 Hant Skalica - HC '05 Banská Bystrica 6:4 (0:1, 2:3, 4:0)
Góly: 26. Brendl (B. Mráz), 31. Komínek (Brendl, Vaškovič), 41. Stloukal (Komínek, Barák), 43. Horváth (R. Školiak, Štumpf), 54. J. Jurík (R. Školiak), 60. Štumpf (J. Jurík) - 16. T. Matoušek (Kytnár), 22. Gachulinec (Biro), 25. P. White (Preisinger, Kafka), 32. Kytnár (Kadura)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano - Holienka, M. Tvrdoň, 906 divákov

Skalica: P. Romančík - Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Krejčiřík, Lantoš - Vaškovič, Stloukal, Komínek - J. Jurík, R. Školiak, Štumpf - B. Mráz, Chylo, Brendl - Bene, Markulinec, Šimíček

Banská Bystrica: Wiikman - Cohen, Nicastro, Jaborník, Bambúch, Čížek, Cunik, Gachulinec, Biro - P. White, Handzuš, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - Kadura, Kytnár, T. Matoušek - Bendík, Zigo, Róth

Štefan Mega, tréner Skalice: "My sme nastúpili do zápasu s rešpektom pred súperom. Bolo to vidieť hlavne v prvej tretine, keď sme boli jasne slabším súperom, hráči mali zbytočne veľký rešpekt. Za stavu 0:3 nám to už naozaj nebolo jedno, ale hráči sa vzchopili. Do tretej tretiny sme išli s tým, že pri hre na tri útoky sa pokúsime dať nejaký gól. Našťastie sa nám to aj podarilo, čo nás nakoplo. Posledná tretina bola z našej strany vynikajúca. Musím pochváliť všetkých chlapcov, ktorí hrali, a pevne verím, že sa tento výkon odzrkadlí v našich ďalších zápasoch."

Miroslav Chudý, tréner Banskej Bystrice: "Prišli sme do Skalice s jediným cieľom: získať tri body. Zápas sme si dobre rozohrali, viedli sme 3:0, no opäť sa nám stalo, že sme doplatili na nepozornosť. V krátkom slede sme dostali dva góly. Odskočili sme síce súperovi na 4:2, ale myslím si, že po dvoch tretinách sme mali zápas pevne v rukách. Lenže štyri góly v tretej tretine, to je silná káva. To by sa nám nemalo stať. Neviem si vysvetliť náš slabý výkon v poslednej časti zápasu."

Žilina prerušila sériu prehier a zvíťazila proti Piešťanom

Domáca Žilina začala zápas aktívne a pri vylúčení hosťujúceho Peška spálil tutovku Ján Šimko. Tlak "vlkov" pokračoval i po presilovej hre, no Rybár bol na svojom mieste. V piatej minúte pohrozili Piešťany rýchlym protiútokom, na konci ktorého bol Michal Toman, ale stav sa nemenil. V jedenástej minúte vypracoval výbornú šancu pred Drevenáka Tomáš Demel, no domáci kapitán v rozhodujúcom momente netrafil puk pred prázdnou bránkou hostí. Táto dvojica si spoluprácu zopakovala i v devätnástej minúte, ale Milan Drevenák puk za chrbát Patrika Rybára neprepasíroval.

Druhú tretinu začali aktívne hostia a už v 21. minúte mali možnosť presilovej hry o dvoch hráčov v trvaní 93 sekúnd. Žilina sa však ubránila a prebrala taktovku hry. Hostia stále hrozili rýchlymi protiútokmi a v 25. minúte Klempa prestrelil nešťastného Cibuľu v bránke Žiliny. Domácimi to otriaslo a začali chybovať. V 27. minúte urobila obrana Žiliny priam detinskú chybu, Konečný posunul puk Michalovi Tomanovi a ten zvýšil vedenie hostí na 2:0. Tréner Mikula reagoval oddychovým časom, po ktorom Žilina ožila. V 33. minúte zápasu na dvakrát prepasíroval puk za Rybára Jaroslav Jabrocký a "vlci" dostali nový vietor do plachiet. Tesne pred koncom druhej tretiny našiel Novotný spoza bránky Jana Dreslera, ktorý z prvej vyrovnal na 2:2.

Tretia tretina sa začala opäť náporom Žiliny, no znovu išli do vedenia hostia. V 53. minúte našiel agilný Michal Toman Branislava Rapáča, ktorý prekonal Cibuľu. Domáci nezložili zbrane, práve naopak. Už o 28 sekúnd prihral Tomáš Demel kapitánovi Žiliny Milanovi Drevenákovi, ktorý vyrovnal na 3:3. Bláznivý zápas pokračoval v rýchlom tempe. V 55. minúte si Drevenák s Demelom vymenili pozície a český legionár v drese Žiliny Tomáš Demel svojim prvým gólom v drese MsHK strhol vedenie na stranu domácich. Hostia vrhli všetky sily do útoku, tesne pred koncom putoval na trestnú lavicu Žilinčan Bobček a Rybár putoval na striedačku. Presilová hra a ani následná power-play však hosťom nepomohla a Žilina v poslednom zápase pred sviatkami zvíťazila 4:3.

MsHK DOXXbet Žilina - ŠHK 37 Piešťany 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Góly: 33. Jabrocký (Š. Novotný, Kanko), 40. Dresler (Š. Novotný, Jabrocký), 53. Drevenák (Demel, Bobček), 55. Demel (Drevenák, Valášek) - 25. Klempa (Holovič), 27. Toman (R. Konečný, Kutálek), 53. Rapáč (Toman)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura - Bogdaň, Jobbágy, 812 divákov

Žilina: Cibuľa - S. Hudec, Bajaník, Dresler, Bobček, Niník, Ďurkech, Krčula, Rožník - Kokavec, Š. Novotný, Kanko - Drevenák, Demel, Valášek - Kubiš, Jabrocký, J. Šimko - A. Lipovský, Drábek, Schroner

Piešťany: Patrik Rybár - Kotaška, Šedivý, Škadra, Brňák, Rais, Hluch, Srnec - T. Klempa, Mišura, Holovič - Haring, Peško, Rapáč - Kutálek, Toman, R. Konečný - F. Hudec

Viac o téme: HC Košice HK Poprad Dukla Trenčín HK Nitra
  • Zdroj: TASR, SITA