Neuveriteľné zlyhanie hokejového Slovana: Belasí v Záhrebe stratili vyhratý zápas!

Slovan v Záhrebe stratil vyhratý zápasSlovan v Záhrebe stratil vyhratý zápas Zdroj: hcslovan.sk

ZÁHREB - Hokejisti Slovana Bratislava nebudú v dobrom spomínať na svoje úvodné vystúpenie v roku 2015. V nedeľňajšom dueli KHL viedli na ľade Medveščaku Záhreb v 26. minúte už 4:0, no sľubný náskok trestuhodne premrhali a z chorvátskeho ľadu si po prehre 4:5 napokon neodviezli ani bod. Zaznamenali už štvrtú prehru v rade pred posledným Medveščakom majú na 12. priečke v Západnej konferencii už len trojbodový náskok.

Úvodné minúty priniesli výraznú snahu Medveščaku, ktorého hráči lepšie kombinovali, tlačili sa do bránkoviska a Janusovi nedali vydýchnuť. Brankár "belasých" však počiatočný nápor ustál a v nasledujúcich minútach bol oporou svojho tímu. Slovan postupom času hru vyrovnal a hoci jeho hráči výrazne zaostávali v streleckej produkcii, v zakončení boli o to efektívnejší. V 14. minúte sa núkala možnosť na otvorenie skóre domácim počas presilovky, Hedberg ale na dvakrát neprekonal Janusa. Aj vďaka nemu následne naskočil Tičar na ľad po uplynutí celého trestu. V nájazde ešte skóre neotvoril, ale Jeglič po jeho prihrávke o niekoľko okamihov už áno, keď vymietol horné poschodia Owuyovej bránky - 0:1. Prešlo len 114 sekúnd a Slovan sa tešil druhýkrát, Surového nahodenie tečoval za Owuyuov chrbát Šťastný. Domáci mohli odpovedať v samom závere prvej tretiny, pri šanci Glumaca sa zaskvel Janus.

Dramatický priebeh mala päťgólová druhá tretina. V jej úvode síce Vondrkovi dvakrát chýbala presná muška, ale neskôr ho zastúpil Murley. Z dvoch navlas rovnakých streleckých pozícií v 24. a 26. minúte "vykúpal" umiestneným pukom zľava do pravého horného rohu bránky Owuyu a bolo 0:4. Domáceho gólmana následne medzi tromi žŕdkami vystriedal Heeter a dodal svojim spoluhráčom impulz. V polovici stretnutia si Slovan vybral slabšiu chvíľku, na čo výrazne doplatil. V priebehu 23 sekúnd Thomas s Glumacom prekonali Janusa a tréner "belasých" zareagoval oddychovým časom. Hostia po ňom skonsolidovali defenzívu a upokojili svoju hru, dvojgólový náskok však neubránili. V 37. minúte Glumac z pravého krídla vycvičil Sersena, jeho nepresná prihrávka sa nedôrazom defenzívy Slovana dostala až k Murraymu, ktorý prestrelil Janusa - 3:4.

Hoci začali "belasí" tretiu tretinu opatrne, na ich hokejkách nebolo dostatok istoty potrebnej na ubránenie tesného náskoku. V 46. minúte opäť prepadli v defenzíve, k puku sa pred Janusom dostal osamotený Hedberg a krátkym blafákom do forhendu nedal brankárovi šancu - 4:4. Vedenie mohol hosťom prinavrátiť opäť Bartovič, s jeho dvomi pokusmi si však Heeter poradil. Rozháranej hre z oboch strán odzvonilo v 51. minúte, keď sa na ľavom kruhu dostal k puku Pelletier a prestrelil Janusa. Domáci sa o radosť z dokonalého obratu už nenechali pripraviť a v závere nepustili Slovan do žiadnej výraznej príležitosti.

Medveščak Záhreb - Slovan Bratislava 5:4 (0:2, 2:2, 3:0)
Góly: 30. Thomas (Bjorkstrand), 30. Glumac (Perkovich, Carle), 37. Murray (Glumac), 46. Hedberg (Thomas, Bjorkstrand), 51. Pelletier (St. Pierre) - 14. Jeglič (Tičar), 16. Šťastný (Surový), 24. Murley (Vondrka, Barker), 26. Murley (Štajnoch, Barker). Rozhodovali: Buľanov, Safiullov - Parfionov, Sysujev, vylúčení: 3:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5754 divákov

Medveščak Záhreb: Owuya (26. Heeter) - Flood, Morrisonn, Mathieu, Martinovič, Hutchinson, Popovic, Kinrade - Peletier, St. Pierre, Leino - Glumac, Murray, Perkovich - Hedberg, Thomas, Bjorkstrand - Segal, McLean, Beaudoin

Slovan Bratislava: Janus - Luža, Sersen, Štajnoch, Barker, Starosta, Kozák - Nagy, Nedorost, Bartovič - Netík, Tičar, Jeglič - Hudáček, Murley, Vondrka - Šťastný, Surový, Ölvecký

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Dnes to bola pre nás nočná mora. Tridsať minút sme hrali dobre, nepustili domácich do šancí, dodržiavali systém hry v obrannom pásme a strelili štyri góly. Neviem si vysvetliť, čo sa stalo. Prestali sme hrať, dostali dva rýchle góly a odovzdali všetky zbrane do rúk Záhrebu. Hodnotí sa mi to ťažko, všetkých nás to nesmierne mrzí, dnes sme mali získať všetky body. Na pohode nám nepridávajú ani zranenia bekov, dnes nedohrali tiež útočníci Nedorost, Tičar a Vondrka. Musíme však bojovať ďalej a snažiť sa vyhrať v nasledujúcich stretnutiach."

Najbližšie sa zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena predstavia vo štvrtok 8. januára na ľade bieloruského Dinama Minsk, ktoré vedie slovenský kouč Ľubomír Pokovič.

Viac o téme: Medveščak Záhreb HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, SITA