Slováci potiahli svoje tímy k víťazstvu: Hossa otváral skóre, Kopecký s víťazným gólom

Johnny Oduya a Marián Hossa (81) Johnny Oduya a Marián Hossa (81) Zdroj: SITA

NEW YORK – Slovenský hokejista Marián Hossa pomohol v noci na pondelok v súboji zámorskej NHL k víťazstvu Chicaga nad Minnesotou v pomere 4:1. Už v 5. minúte otvoril skóre svojím 9. presným zásahom v sezóne a na konci druhej tretiny asistoval pri góle Johnnyho Oduyu.

Druhý presný zásah v prebiehajúcej sezóne strelil Tomáš Kopecký, ktorého Florida zvíťazila v Edmontone 4:2. Jeho gól zo 46. minúty mal navyše prívlastok víťazný. "Panteri" aj vďaka Kopeckému triumfovali v treťom zápase v sérii.

Edmonton - Florida 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Góly: 25. Eberle (Hall, J. Schultz), 46. Pouliot (D. Roy, Nikitin) - 5. Hayes (Bjugstad, J. Jokinen), 27. Campbell (Ekblad, J. Jokinen), 46. T. KOPECKÝ (MacKenzie, Upshall), 56. Bergenheim (Fleischmann)
Tomáš Kopecký (Florida) 1 gól, 2 strely, odohral 13:44

Chicago - Minnesota 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 5. MARIÁN HOSSA (Toews, Saad), 8. Bickell (P. Kane, B. Richards), 32. B. Richards (P. Kane, Bickell), 39. Oduya (Toews, MARIÁN HOSSA) - 56. Cooke (Brodziak, Brodin)
Marián Hossa (Chicago) 1 gól, 1 asistencia, 6 striel, odohral 16:47

Anaheim - Winnipeg 5:4 po sam. nájazdoch (1:3, 1:1, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 9. Rakell (Palmieri), 34. Jackman (Cogliano, Rakell), 47. Palmieri (Rakell, Vatanen), 58. Rakell (Maroon), rozhodujúci sam. nájazd Vatanen - 8. E. Kane (Lowry, Enström), 10. Bogosian (Frolík, Scheifele), 15. Scheifele (Perreault, Byfuglien), 38. Ladd (Wheeler, Little)

Viac o téme: Marián Hossa Chicago
  • Zdroj: TASR, SITA