VIDEO Päťgólová polčasová prestrelka v Madride: Dve červené karty Atlética a postup Barcelony

Neymar, Lionel Messi a Andrés Iniesta oslavujú gól BarcelonyNeymar, Lionel Messi a Andrés Iniesta oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v stredajšom odvetnom stretnutí štvrťfinále španielskeho Kráľovského pohára na trávniku Atlética Madrid 3:2 a postúpili do semifinále Copa del Rey. Zverenci trénera Luisa Enriqueho si z prvého merania síl na domácom ihrisku priviezli do metropoly krajiny priaznivý, ale zradný výsledok 1:0, ktorý už v úvodnej minúte odvety "vymazal" Fernando Torres.

A potom dianie na Štadióne Vicenteho Calderóna nabralo spád: Neymar zakrátko vyrovnal, ale Raúl García po polhodine hry premeneným pokutovým kopom zariadil Atléticu znova tesný náskok. Ten však nevydržal ani do konca prvého polčasu: v 38. min Mirandov vlastenec a krátko po ňom Neymarov druhý presný zásah znamenali znova vedenie hostí - 3:2. Madridčania potom v prestávke prišli o vylúčeného kapitána Gabiho a ich snahy spraviť ešte niečo s vývojom dostali vážne trhliny. Po zmene strán už gól nepadol, Barcelončania v plnej sile kontrolovali svoj postup do najlepšej štvorky. V závere duelu videl červenú aj Gabiho spoluhráč Mario Suárez.

Atlético Madrid - FC Barcelona 2:3 (2:3) - prvý zápas: 0:1, do semifinále postúpil FC Barcelona
Góly: 1. F. Torres, 30. R. García (z pok. kopu) - 9. a 41. Neymar, 38. Miranda (vlastný), ČK: 45. Gabi, 84. Mario Suárez (obaja Atlético)

Viac o téme: Lionel Messi Fernando Torres FC Barcelona Atlético Madrid