VIDEO Domácim ostali len oči pre plač: Penaltová dráma o bronz na APN pre DR Kongo

Futbalisti DR Kongo na Africkom pohári národov vybojovali bronz po penaltovej dráme s domácou Rovníkovou GuineouFutbalisti DR Kongo na Africkom pohári národov vybojovali bronz po penaltovej dráme s domácou Rovníkovou Guineou Zdroj: bbc.com

MALABO - V Malabe si bronzové medaily na Africkom pohári národov 2015 vybojovali futbaloví reprezentanti DR Kongo. V súboji o tretie miesto zdolali hostiteľskú Rovníkovú Guineu až v rozstrele pokutových kopov.

V riadnom hracom čase ani predĺžení gól nepadol, v penaltovej lotérii mali pevnejšie nervy dvojnásobní majstri Afriky (1968 a 1974), ktorí premenili všetky štyri pokusy. Reprezentanti hostiteľskej krajiny zlyhali hneď pri úvodných dvoch penaltách, keď sa nepresadil ani líder tímu Javier Balboa.

Hráči DR Kongo postúpili po 17 rokoch medzi najlepšie štyri mužstvá, vtedy sa rovnako po rozstrele zo značky pokutového kopu tešili z bronzového stupienku. Rovníková Guinea postupom do semifinále dosiahla historický úspech na APN.

DR Kongo - Rovníková Guinea 0:0 po predĺžení, 4:2 na strely zo značky pokutového kopu

Viac o téme: O bronz Rovníková Guinea DR Kongo Africký pohár národov 2015