VIDEO Hossov spoluhráč zažil debut ako hrom: Mladík suverénne zbúral robustnejšieho veterána

Dainius Zubrus (8) bez prilby po tom, čo ho zbúral debutujúci nováčik Ryan HartmanDainius Zubrus (8) bez prilby po tom, čo ho zbúral debutujúci nováčik Ryan Hartman Zdroj: nhl.com

CHICAGO - Tomu sa povie debut ako hrom! Okrem žiariaceho Mariána Hossu vo farbách Chicaga sa v drese Blackhawks zviditeľnil aj 20-ročný nováčik Ryan Hartman. Ten hneď pri prvom striedaní po pár sekundách na ľade predviedol svoju silu a to aj napriek tomu, že fyzická prevaha bola na strane súpera.

Nováčik v tíme Blackhawks, pre ktorého bol duel proti New Jersey debutom, sa nezľakol vyššieho a robustnejšieho Dainiusa Zubrusa z New Jersey, keď pri súboji o puk a vzájomnom strete doslova zbúral veterána Devils. Zubrus pri tomto tvrdom strete neudržal stabilitu a prišiel aj o svoju prilbu.

Nadšení diváci a komentátor samozrejme upriamili pozornosť na tento stret s okomentovaním: "Welcome to the NHL, kid". Mladík už o malú chvíľu na to atakoval v súboji aj českého hokejistu Mareka Židlického, ktorý tiež na vlastnej koži pocítil silu mladého spoluhráča Mariána Hossu. 20 ročný rodák z Illinoisu pred svojim debutom za Chicago v tíme AHL Rockford IceHogs nazbieral v 47 zápasoch 18 bodov a 81 trestných minút.

K triumfu Chicaga nad New Jersey Devils 3:1 prispel Marián Hossa gólom a asistenciou. V štyroch dueloch v rade tak nazbieral už osem bodov, pričom strelil sedem gólov a v 56 zápasoch sezóny má na konte už 42 bodov (17+25). Tridsaťšesťročného krídelníka vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu.

"Diabli" sa ujali vedenia už v 16. minúte zásluhou Harrolda a vydržalo im až do začiatku tretieho dejstva. Hossa však v 42. minúte naštartoval svoj tím k obratu a o tri minúty neskôr prihral na víťazný zásah Toewsa. Pár sekúnd pred záverečnou sirénou upravil na 3:1 Versteeg. "Hossa ide, skóruje a zbiera body, má šnúru. Padá mu to tam, takže ďalej strieľaj na bránku," povedal tréner "jastrabov" Joel Quenneville. "Celý rok na tom pracoval. Myslím si, že na seba vyvíjal veľký tlak, čo podľa mňa nebolo správne. Všetci predsa vedia, ako dobre hrá na celom klzisku a myslím si, že ľudia si ani neuvedomujú, akú ofenzívu vytvára, aj keď nemá body. Takže je dobré vidieť, ako sa mu tento týždeň darí," pochválil ho spoluhráč Jonathan Toews.

"Toto víťazstvo bolo veľmi dôležité. V našej divízii je to veľmi tesné a každý bod sa počíta. Vedeli sme, že nehráme vyrovnane celých 60 minút, ale myslím si, že sa to už zlepšuje a to je dobré," povedal Hossa.

Viac o téme: Marián Hossa New Jersey Devils Chicago Blackhawks Dainius Zubrus Ryan Hartman
  • Zdroj: športky, TASR