VIDEO Monacké kniežatá s cenným skalpom: Berbatov a spol. po strhujúcom závere dobyli Londýn

Alexis Sánchez a Joao Moutinho v súboji o loptuAlexis Sánchez a Joao Moutinho v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu Londýn nečakane prehrali v úvodnom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov 2014/2015 s AS Monaco 1:3. Francúzskemu vicemajstrovi zabezpečil v 38. minúte vedenie Geoffrey Kondogbia, ktorého ďalekonosnú strelu tečoval domáci kapitán Per Mertesacker.

Po zmene strán pridal poistku bulharský útočník Dimitar Berbatov. Domáci v nadstavenom čase skorigovali výsledok zásluhou Alexa Oxladeho-Chamberlaina, no posledné slovo mal Yannick Ferreira-Carrasco. Bayer Leverkusen si vďaka presnému zásahu Hakana Çalhanoglua z 57. minúty poradil s Atléticom Madrid 1:0. Vlaňajší finalista inkasoval gól v LM po 511 minútach. Odvety sú na programe 17. marca.

Zápas s Monacom mal osobitnú príchuť pre trénera Arsenalu Arsena Wengera, ktorý v rokoch 1987-1994 pôsobil na lavičke "kniežat". Domáci začali aktívne a už v 2. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Welbeck, mieril však nad. Po súboji s Wallacom reklamoval Özil ruku v šestnástke, rozhodca ale ukázal iba na rohový kop. Arsenal nedokázal nájsť recept na dobre organizovanú obranu Monaca, ktoré v základnej skupine inkasovalo iba jediný gól. Alexis s Giroudom mali vychýlenú mušku a v 38. minúte prišiel trest. Kondogbia s prispením teču Metresackera zmiatol kolumbijského brankára Ospinu, ktorý nestačil zareagovať na rotovanú strelu - 0:1.

V 53. minúte Monaco šokovalo fanúšikov na Emirates Stadium druhýkrát. Po chybe domácich sa Francúzi dostali do prečíslenia dvaja na jedného a po prihrávke Martiala dovtedy nevýrazný Berbatov prestrelil Ospinu. Krátko na to mohol znížiť Giroud, ktorý však po odrazenej strele Alexisa mieril na tribúnu. Onedlho na to ho Wenger stiahol a na ihrisko poslal Walcotta. Definitívne k.o, mohol Arsenalu zasadiť Martial, no Ospina zachránil "kanonierov" od ďalšej pohromy. V prvej minúte nadstaveného času znížil Chamberlain, no v samom závere zabezepčil hosťom dvojgólový náskok pred odvetou Carrasco.

Arsenal Londýn (Angl.) - AS Monaco (Fr.) 1:3 (0:1)
Góly: 90.+ Oxlade-Chamberlain - 38. Kondogbia, 53. Berbatov, 90.+ Ferreira-Carrasco, ŽK: 42. Coquelin, 74. Bellerín, 87. Özil - 45. Elderson Echiéjilé, 90.+ Joao Moutinho, rozhodoval: Aytekin (Nem.)

Arsenal: Ospina - Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain), Santi Cazorla (82. Rosický) - Alexis Sánchez, Özil, Welbeck - Giroud (60. Walcott)

Monako: Subašič - A. Touré, Wallace, Abdennour, Elderson Echiéjilé - Dirar (82. Kurzawa), Kondogbia, Fabinho, Joao Moutinho, Martial (84. Bernardo Silva) - Berbatov (76. Ferreira-Carrasco)

Viac o téme: Arsenal Londýn Alexis Sánchez Dimitar Berbatov AS Monaco