VIDEO Sagan víťazné prekliatie na Strade Bianche neprelomil: Veľký triumf pre Česko

Zdeněk Štybar víťazom Strade BiancheZdeněk Štybar víťazom Strade Bianche Zdroj: internet

SIENA - Slovenský cyklista Peter Sagan sa nepresadil v sobotňajšom prvom štarte na európskom kontinente v sezóne 2015. Na pretekoch Strade Bianche v Toskánsku zaostal za najlepšími a nebojoval o prvenstvo. Počas pretekov sa pokúsil atakovať na krátkom kopci, ale jeho nástup zachytili Zdeněk Štybar a Alejandro Valverde a pelotón neskôr skupinu pohltil.

Sagan na posledných 25 km už nestíhal tempu najlepších. Dvadsaťpäťročný jazdec tímu Tinkoff-Saxo nezlepšil druhé miesta na Strade Bianche z ostatných dvoch rokov.

Prvé víťazstvo v sezóne napokon vybojoval český cyklista Zdeněk Štybar. Po 200 kilometroch porazil o dve sekundy Belgičana Grega Van Avermaeta. Tretí skončil už s odstupom 18 sekúnd Španiel Alejandro Valverde, zvyšný člen tria pretekárov, ktorí vydržali na čele z pôvodne početnejšie skupinky utečencov.

Štybar si došiel pre prvenstvo veľmi presvedčivo. Dvadsaťdeväťročný člen belgickej stajne Etixx-Quick Step zaútočil z tretej pozície v záverečnom kilometri. V stúpaní historickým centrom Sieny sa najprv prešmykol okolo niekdajšieho víťaza Vuelty Valverdeho a zrýchlením nedal šancu ani Van Avermaetovi.

Cieľom na preslávenom námestí Piazza del Campo prešiel v drese českého šampióna s mohutnými oslavnými gestami. Prvú početnejšiu skupinu priviedol do cieľa Roman Kreuziger, ktorý obsadil jedenáste miesto.

Viac o téme: Peter Sagan Zdeněk Štybar Strade Bianche
  • Zdroj: ČTK, SITA