VIDEO Hviezdny brankár Chelsea sa musel červenať: Súper ho prekonal z vlastnej polovice ihriska!

Eden HazardEden Hazard Zdroj: SITA

LONDÝN- Post lídra Premier League potvrdila Chelsea Londýn triumfom 2:1 nad Stoke City. Domácich poslal do vedenia v 39. minúte Eden Hazard z pokutového kopu, ešte do prestávky ale "exportným" gólom z vlastnej polovice ihriska šokoval tribúny i gólmana londýnskeho klubu Thibauta Courtoisa Charlie Adam. Ten využil nevhodné postavenie brankára domácich a pohotovou strelou z približne 60 metrov ho prekonal. Tri body pre vedúci tím tabuľky ale zariadil po zmene strán francúzsky legionár Loic Rémy.

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v sobotňajšom šlágri 31. kola najvyššej anglickej dlhodobej súťaže Premier League nad FC Liverpool 4:1 a posunuli sa na druhé miesto v tabuľke pred Manchester City, ktorý má zápas k dobru. "Kanonieri" rozhodli o víťazstve v závere prvého polčasu, keď postupne skórovali Héctor Bellerín, Mesut Özil a Alexis Sánchez.

Liverpool, ktorý dohrával bez vylúčeného Emreho Cana, znížil v 76. min gólom Jordana Hendersona z pokutového kopu. Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase druhého polčasu Olivier Giroud. Arsenal pokračuje v nastúpenom trende, ťahá šnúru siedmich víťazných duelov. Zverenci trénera Arséna Wengera naplno zabodovali v desiatich z ostatných jedenástich zápasov najvyššej súťaže. Naposledy neuspeli 7. februára na ihrisku Tottenhamu (1:2).

Hráči FC Liverpool síce v dosiaľ poslednom ligovom vystúpení 22. marca podľahli doma Manchestru United 1:2, predtým však zaznamenali obdivuhodnú sériu 13 zápasov bez prehry (bilancia: 10 - 3 - 0). Tréner LFC Brendan Rodgers musel v sobotu oželieť služby potrestatných opôr Martina Škrtela a Stevena Gerrarda.

Na tretiu priečku sa po sobote prepracovali futbalisti Manchestru United, ktorých v domácom dueli proti Aston Ville potiahol Ander Herrera. Španielsky stredopoliar sa presadil prvýkrát v 43. minúte, druhý presný zásah pridal v 92. minúte. Za United skóroval v 79. minúte aj Wayne Rooney, v drese hostí dokázal korigovať desať minút pred koncom duelu len Christian Benteke. Zverenci trénera Louisa van Gaala triumfovali 3:1.

Chelsea Londýn – Stoke City 2:1 (1:1)
Góly: 39. Hazard (z 11m), 62. Rémy – 44. Adam

Arsenal Londýn - FC Liverpool 4:1 (3:0)
Góly: 37. Bellerin, 40. Özil, 45. A. Sánchez, 90.+ Giroud - 76. Henderson (z pok. kopu), ČK: 84. Emre Can (Liverpool)
Martin Škrtel (Liverpool) pre trest nefiguruje v zápise o stretnutí

Everton - Southampton 1:0 (1:0)
Góly: 16. Jagielka

Leicester City - West Ham United 2:1 (1:1)
Góly: 12. Cambiasso, 87. A. King - 32. Kouyaté

Manchester United - Aston Villa 3:1 (1:0)
Góly: 43. a 90.+ Herrera, 79. Rooney - 80. Benteke

Swansea - Hull City 3:1 (2:0)
Góly: 37. a 90.+ Gomis, 18. Ki Sung-jong - 50. McShane, ČK: 53. Meyler (Hull) za hrubý faul

West Bromwich - Queens Park Rangers 1:4 (0:3)
Góly: 58. Anichebe - 15. E. Vargas, 37. Austin, 43. Zamora, 90.+ Barton, ČK: 84. Mulumbu (West Bromwich) za faul lakťom

Viac o téme: Chelsea Londýn FC Liverpool Arsenal Londýn Thibaut Courtois