Úspešný vstup slovenských hokejistiek: Na MS v Pekingu po dráme zdolali Taliansko

Slovenská hokejistka Miriam Mikesková (druhá sprava) sa teší so spoluhráčkami po strelení gólu proti TalianskuSlovenská hokejistka Miriam Mikesková (druhá sprava) sa teší so spoluhráčkami po strelení gólu proti Taliansku Zdroj: TASR

PEKING - Slovenské hokejové reprezentantky úspešne vstúpili do turnaja B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v čínskom Pekingu. V pondelok zvíťazili nad Taliankami 4:3 po samostatných nájazdoch (3:2, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0). V "lotérii" rozhodla v piatej sérii obrankyňa Denisa Lalíková z amerického tímu Proctor Academy.

Zverenkyne Andreja Schöbera poslala v 9. min do vedenia Nikola Gápová, ale Talianky už do konca 12. min predviedli priebežný obrat. Už pred záverom prvej tretiny však zvládlo rovnaký kúsok aj družstvo SR, keď skórovali Miriam Mikesková a Andrea Kollová. Po tejto prestrelke napokon pribudol v riadnom hracom čase aj predĺžení už iba jeden zásah. "Sqaudra" si ním vynútila pokračovanie, ale brankárka Monika Kvaková zo Šarišanky Prešov pri nájazdoch podržala tím.

Slovenky sa na tomto podujatí najbližšie predstavia už v utorok 7. apríla znova od 10.15 h SELČ. Nastúpia proti Holanďankám.

Slovensko - Taliansko 4:3 po sam. nájazdoch (3:2, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 9. Gápová (Herichová), 15. Mikesková (Žitňanská), 20. Kollová (Sroková), rozhodujúci sam. nájazd Lalíková - 11. Dalprová (Bettariniová), 12. Largerová (Carignanová), 28. Largerová (Zaccheriniová)
Vylúčené: 6:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hillerová (USA) - Hong Sang (Čína), Weeghová (Nem.), 857 divákov

KĽDR - Maďarsko 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Holandsko - Čína 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)