Škandalózny duel v Čiernej Hore: UEFA prisúdila Rusku kontumačné víťazstvo 3:0

O zraneného Akinfejeva sa museli postarať zdravotníciO zraneného Akinfejeva sa museli postarať zdravotníci Zdroj: SITA

NYON - Škandalózny duel futbalovej kvalifikácie EURO 2016 v Podgorici medzi Čiernou Horou a Ruskom z konca marca sa za "zeleným stolom" skončil kontumáciou 3:0 v prospech hostí. V stredu tak rozhodla Európska futbalová únia (UEFA) po prešetrení všetkých okolností prípadu.

V inkriminovanom stretnutí 27. marca už v prvej minúte zapálená svetlica trafila do hlavy brankára ruskej reprezentácie Igora Akinfejeva. Toho so zraneniami previezli do nemocnice. Po 33-minútovom prerušení duel v búrlivej kulise pokračoval, ale po ďalších incidentoch v hľadisku i medzi hráčmi na ihrisku sa ho nemecký arbiter Deniz Aytekin rozhodol v 67. minúte predčasne ukončiť.

Rusi hneď po zápase namietali, že ho rozhodcovia mali stopnúť už po prvom incidente a zároveň žiadali kontumáciu. UEFA im vyhovela, Čierna Hora bude navyše musieť nasledujúci domáci zápas v kvalifikácii odohrať pred prázdnymi tribúnami a zaplatí pokutu 50.000 eur. Druhý zápas s prázdnym hľadiskom udelila UEFA Čiernej Hore podmienečne na dva roky. Za nevhodné správanie sa fanúšikov dostalo peňažný trest 25.000 eur aj Rusko, informovala agentúra AP.

Viac o téme: Rusko Čierna Hora Kvalifikácia na ME 2016