VIDEO Real s gólom aj penaltovým zaváhaním Ronalda: Messi v šlágri potiahol Barcu k triumfu

Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos oslavujú gól RealuCristiano Ronaldo a Sergio Ramos oslavujú gól Realu Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona si udržali vedenie v najvyššej španielskej súťaži Primera División, keď v sobotňajšom zápase 32. kola zdolali doma Valenciu 2:0. O úvodný gól duelu sa postaral už v prvej minúte uruguajský útočník Luis Suárez, keď zužitkoval skvelú prihrávku Lionela Messiho.

V 10. min mal veľkú šancu na vyrovnanie hosťujúci Dani Parejo, ale nepremenil pokutový kop. V závere poistil tri body pre domácich argentínsky klenot Lionel Messi. Katalánci majú na čele tabuľky dvojbodový náskok pred Realom Madrid, ktorý v sobotu večer na Santiago Bernabéu zdolal nevyspytateľnú Málagu 3:1.

Skóre duelu otvoril stopér Sergio Ramos, druhý gól pridal po peknej akcii James Rodríguez. Hostia znížili v 71. minúte zásluhou Juanmiho, ale posledné slovo mal Cristiano Ronaldo. Portugalčan odčinili svoje zaváhanie zo 67. minúty, keď nepremenil pokutový kop, a v nadstavenom čase pridal gólovú poistku na 3:1.

Hráči Atlética Madrid zvíťazili na ihrisku Deportiva La Coruňa 2:1 vďaka dvom trefám francúzskeho zakončovateľa Antoina Griezmanna. Madridčania sú na tretej pozícii so 69 bodmi, za Barcelončanmi zaostávajú o deväť bodov.

Real Madrid - Málaga 3:1 (1:0)
Góly: 24. S. Ramos, 68. James Rodríguez, 90.+ Cristiano Ronaldo - 71. Juanmi

Deportivo La Coruňa - Atlético Madrid 1:2 (0:2)
Góly: 78. O. Riera - 5. a 22. Griezmann

FC Barcelona - Valencia 2:0 (1:0)
Góly: 1. L. Suárez, 90.+ Messi

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi FC Barcelona Real Madrid Luis Suárez
  • Zdroj: SITA, TASR, športky