VIDEO Zlomené prekliatie bieleho baletu: Atlético potopila červená karta a hrdinský Hrášok!

Chicharitova radosť po góleChicharitova radosť po góle Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu postúpili do semifinále Ligy majstrov. Madridský obhajca trofeje v domácom odvetnom štvrťfinále porazil 1:0 mestského rivala Atlético, na ktorého ihrisku minulý týždeň remizoval 0:0. "Biely balet" tak zlomil prekliatie zvané Atlético, keď vyhral až ôsmy vzájomný súťažný súboj v tejto sezóne.

Realu chýbali zranenia Benzema, Bale, Modrič a disciplinárne potrestaný Marcelo a možno aj preto prvý polčas veľa šancí neponúkol. "Chcel som kontrolovať hru, vyhnúť sa protiútokom a udržať koncentráciu pri priamych kopoch," vyjadril sa Carlo Ancelotti, kouč Realu. Brankár Atética Oblak vo 35. minúte zneškodnil Ronaldov priamy kop a slovinský gólman, ktorý žiaril v prvom dueli, domáceho kanoniera vychytal aj zblízka krátko pred pauzou.

V úvode druhého polčasu Hernández zo sľubnej pozície tesne minul hosťujúcu bránku a ďalšiu hlavičku chytil Oblak. Mexičan v službách "Bieleho baletu" pokúšal šťastie aj naďalej, a hoci jeho ďalšiu šancu opäť zneškodnil skvelý brankár hostí, v 88. minúte to prišlo. Po Ronaldovej vynikajúce práci vnútri šestnástky už "Hrášok" nemal problém zakončiť do odkrytej bránky. "Chicharito hral veľmi dobre. Mal ťažkú sezónu a zaslúžil si tento gól," vyjadril sa o agilnom útočníkovi, ktorý v Reale iba hosťuje, Ancelotti.

Arda Turan inkasoval v Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Nádeje "Los Colchoneros" na postup rapídne klesli v 76. minúte, kedy bol po zbytočnej druhej žltej karte vylúčený Arda Turan. Oslabení hostia už nedokázali odolať náporu domácich a preto sa z prestížnej súťaže musia porúčať. "Odchádzame so vztýčenými hlavami. Som hrdý na hráčov a na to, že som trénerom typu hráčov, ktorí do toho dávajú všetko," povedal po zápase tréner Atlética Diego Simeone. Menej známy tím z Madridu tak nezopakuje skvelú minulú sezónu, v ktorej sa radoval z titulu v domácej súťaži a v Lige majstrov dokráčal až do finále, kde ho zastavil práve jeho rival. V Primera Division Atléticu momentálne patrí po 32. kolách až 3. priečka s deväťbodovou stratou na vedúcu Barcelonu.

Viac o téme: Real Madrid Atlético Madrid Chicharito
  • Zdroj: ČTK, sportky.sk