Famóznu Schmiedlovú nezastavila ani topfavoritka: V Maroku o finále aj post národnej jednotky!

Anna Karolína SchmiedlováAnna Karolína Schmiedlová Zdroj: facebook Anna-Karolina-Schmiedlova-Official

MARRÁKEŠ - Tenistka Karolína Schmiedlová sa dočkala desiateho víťazného zápasu v neprerušenej sérii. Talentovaná Slovenka nasadená ako siedma zdolala vo štvrtkovom štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem v marockom Marrákeši (dotácia 250 000 USD, antuka) vyššie nasadenú Švajčiarku Timeu Bacsinszkú (2.) za 132 minút 6:3, 3:6, 7:5.

Vo vyrovnanom stretnutí Schmiedlová v treťom sete prehrávala 1:3 aj 2:4, ale napokon otočila vývoj zápasu vo svoj prospech. Súperkou staršej z košických sestier Schmiedlových v súboji o postup do finále bude Ukrajinka Elina Svitolinová nasadená ako štvrtá. Karolína Schmiedlová už má v Maroku istotu 110 bodov do renkingu a prémiu 11 300 amerických dolárov brutto.

Zverenkyňa Milana Martinca ťahá sériu desiatich singlových zápasových úspechov. Najprv získala svoj premiérový titul na hlavnej profesionálnej úrovni, keď sa radovala na tvrdom povrchu v hale v poľských Katoviciach. Následne prispela dvoma bodmi k víťazstvu Sloveniek nad Švédkami (4:0) v bratislavskom stretnutí play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2016 reprezentačných družstiev žien. Teraz má na antuke v Marrakéši na konte už tri víťazné zápasy.

Dvadsaťročná "Kajka" Schmiedlovú útočí v Marrákeši na post národnej jednotky, mohla by na ňom vystriedať maródku Dominiku Cibulkovú. Potrebuje na to však prienik do finále. Momentálne figuruje Schmiedlová na 46. priečke v hodnotení dvojhry vo WTA.

Karolína Schmiedlová (SR-7) - Timea Bacsinszká (Švaj.-2) 6:3, 3:6, 7:5

Kristina Mladenovicová (Fr.) - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) 6:4, 6:1
Tímea Babosová (Maď.) - Flavia Pennettová (Tal.-3) 6:2, 5:7, 7:5
Elina Svitolinová (Ukr.-4) - Karin Knappová (Tal.) 6:0, 3:6, 6:3