Skvelý úspech mladých Sloveniek na majstrovstvách Európy: Po ďalšej výhre istý postup

Mladé slovenské basketbalistky po výhre nad TureckomMladé slovenské basketbalistky po výhre nad Tureckom Zdroj: u20women.fibaeurope.com

TINAJO - Slovenské basketbalové reprezentantky uspeli aj vo svojom druhom vystúpení na záverečnom turnaji A-divízie majstrovstiev Európy do 20 rokov a zabezpečili si miestenku do druhej fázy. Slovenky majú na konte štyri body, keďže triumfovali aj vo štvrtkovom zápase s Lotyšskom (64:48). Svoje účinkovanie v základnej skupine zakončia v sobotu stretnutím s obhajkyňami titulu z Francúzska.

Zverenky trénera Juraja Suju mali katastrofálny štart do piatkového stretnutia B-skupiny s Tureckom, keď po necelých piatich minútach prehrávali 2:13, no v druhej štvrtine prevzali iniciatívu a napokon sa mohli tešiť z víťazstva 60:57.