Vyčerpaný Sagan bol rád, že dokázal prísť do cieľa: Dnes to možno bude etapa pre mňa

Peter Sagan a Alberto ContadorPeter Sagan a Alberto Contador Zdroj: SITA

PLATEAU DE BEILLE - Španiel Joaquim Rodríguez vyhral záverečnú etapu náročného pyrenejského triptychu na cyklistickej Tour de France. Aj po štvrtkovej 12. etape so štartom v Lannemezane a cieľom po 195 km na vrchole Plateau de Beille vo výške 1780 m zostáva vedúcim mužom celkového poradia Chris Froome. Peter Sagan si udržal zelený dres prvého cyklistu bodovacej súťaže.

Slovenský cyklista Peter Sagan stratil kontakt s vedúcou skupinou vrchárov už v polovici etapy a obsadil napokon 122. miesto. Udržal si však zelené tričko, keď v jedinej rýchlostnej prémii na trati obsadil tretiu priečku s 15-timi bodmi. Hoci jeho najväčší konkurent Nemec Andre Greipel špurt vyhral, v celkovom hodnotení bodovacej súťaže stráca na Slováka dva body.

"Na začiatku etapy kontroloval vývoj pretekov tím Lotto-Soudal, a tak prémiu vyhral jeho jazdec Greipel, ale ja som si vďaka 3. miestu udržal zelený dres. Potom to už začalo byť náročné. Unikla skupina vyše 20 cyklistov, my sme prišli v grupete. Po prvých kopcoch mám náskok len dva body. Zajtra to bude možno etapa pre mňa, no momentálne som šťastný aj za to, že som dokázal vôbec prísť do cieľa v takom prudkom daždi,“ povedal Sagan po včerajšom dojazde do cieľa.

Viac o téme: Peter Sagan Tour De France
  • Zdroj: SITA, TASR, športky