Trnavská City Arena oficiálne pokrstená: Takto dopadla exhibícia proti legendám Ajaxu

Miroslav Karhan v súboji o loptuMiroslav Karhan v súboji o loptu Zdroj: TASR

TRNAVA - V sobotu večer po prvý raz otvoril svoje brány nový domovský stánok futbalovej Trnavy. Trávnik City Areny - Štadióna Antona Malatinského - pokrstila okrem hustého dažďa predovšetkým exhibícia legiend FC Spartak a "starých pánov" Ajaxu Amsterdam.

Na hracej ploche sa v červeno-čiernom drese zhromaždili a tóny Il Silenzia si vypočuli Jozef Adamec, Karol Dobiáš, Stanislav Jarábek s kapitánskou páskou, Július Šimon, Miroslav Karhan či Marek Ujlaky. Do bránky sa postavil stále mrštný Roland Praj. Vo farbách slávneho holandského tímu sa predstavili Aaron Winter, bratia Rob a Richard Witschgeovci, alebo aj 77-ročný Sjaak Swart. Rozhodcovskú taktovku počas prvého dejstva držal Vojtech Christov.

Prvý gól na novom Štadióne Antona Malatinského si pripísal 45-ročný niekdajší stredopoliar španielskeho FC Barcelona či anglického Blackburnu Rovers Richard Witschge. Premiérový zásah "andelov" v City Arene dosiahol Ľubomír Luhový, nadviazal naňho Vladimír Kožuch. Na priebežných 2:2 vyrovnal z priameho kopu mladší z bratskej dvojice Witschgeovcvov Richard. Víťazstvo hostí 4:2 stanovili Brazílčan Wamberto Campos a Simon Tahamata.

Pred exhibičným stretnutím sa spomínalo na zosnulé ikony oboch klubov Ladislava Kunu či Rinusa Michelsa. Cez polčasovú prestávku predniesol svoj odkaz domácim fanúšikom Jozef Adamec: "Želám si, aby nový štadión pokračoval v úspechoch, na aké si pamätal ten starý. Ide o krásnu stavbu pre trnavský šport." Doplnil ho Karol Dobiáš: "Som rád, že ma pozvali, je to pre mňa veľká česť a pocta. Trnave prajem popredné priečky v najvyššej domácej súťaži a účasť v pohárovej Európe."

Základné zostavy:

FC Spartak Trnava: Roland Praj - Karol Dobiáš, Peter Doležaj, Stanislav Jarábek (kapitán), Mário Bicák - Igor Bališ, Miroslav Karhan, Július Šimon, Michal Gašparík st. - Marek Ujlaky, Jozef Adamec

Ajax Amsterdam: Stanley Menzo - Dick Schoenaker, Aaron Winter, Rob Witschge, Tarik Oulida - Simon Tahamata, Michael Mols, Sjaak Swart (kapitán), Richard Witschge - Dennis Gerritsen, Wamberto Campos

Rozhodovali: Vojtech Christov (I. polčas), Ladislav Gadoši (II. polčas) - Tibor Jančovič, Emanuel Cuninka

Viac o téme: Ajax Amsterdam FC Spartak Trnava City Arena