VIDEO Hrdinom Brazílie Hulk, zápas plný obratov medzi Čile a Paraguajom

Daniel Colindres drží za dres NeymaraDaniel Colindres drží za dres Neymara Zdroj: SITA

HARRISON - Futbalisti Brazílie zvíťazili v noci na nedeľu v prípravnom stretnutí na neutrálnej pôde v americkom Harrisone nad Kostarikou najtesnejším rozdielom 1:0. Výhru "favorita" zariadil gólom z 10. minúty Hulk, ktorý nastúpil netradične na hrote útoku.

Päťnásobní svetoví šampióni zvíťazili úplne zaslúžene, celý zápas jasne dominovali, "Ticos", ktorí nastúpili s päťčlennou obrannou formáciou, sa zmohli iba na ojedinelé kontry. "Nemôže byť každý zápas perfektný. Veľa vecí, ktoré sme skúšali na tréningoch, nám vyšlo, vytvorili sme si kopec šancí. Samozrejme, prial by som si viac strelených gólov, no aj ten jeden stačil na výhru," komentoval duel tréner Brazílie Dunga, ktorého citovala agentúra AP.

V ďalšom prípravnom stretnutí si Čile poradilo na domácej pôde v Santiagu s Paraguajom 3:2. Čiľania dokázali otočiť duel, v ktorom prehrávali 1:2, dvoma presnými zásahmi sa prezentoval Felipe Gutierrez, o víťazný gól sa postaral v 82. minúte útočník Arsenalu Londýn Alexis Sanchez.

Kostarika - Brazília 0:1 (0:1)
Gól: 10. Hulk

Čile - Paraguaj 3:2 (1:0)
Góly: 8. a 64. Gutierrez, 82. Sanchez - 51. Fabbro, 53. Benitez

Viac o téme: Brazília Kostarika