VIDEO Pohľad, z ktorého mrazí: Po hororovom zákroku skončil Shaw na nosidlách!

Zákrok Hectora Morena na Luka ShawaZákrok Hectora Morena na Luka Shawa Zdroj: SITA

EINDHOVEN - Nepríjemne skončil zápas v Eindhovene pre obrancu červených diablov Luka Shawa. Anglický reprezentant a jedna z opôr Manchestru United v tejto sezóne musel v utorkovom zápase Ligy majstrov svoje pôsobenie ukončiť už v 15. minúte.

Talentovaný bek totiž utrpel vážne zranenie pravej nohy. Po zákroku domáceho beka Hectora Morena v prvom polčase ho museli lekári niekoľko minút ošetrovať a z trávnika ho napokon odniesli na nosidlách s kyslíkovou maskou na tvári. Podľa prvotných informácií by malo ísť o zlomenú nohu, pričom už pohľad na Shawa po zákroku neveštil nič dobré. "Nie som síce doktor, ale ak utrpíte dvojitú zlomeninu, ste mimo hry na 4-6 mesiacov. Dúfam, že si (Shaw) túto sezónu ešte zahrá," konštatoval na tlačovej konferencii po zápase tréner Louis Van Gaal.

Iróniou osudu práve Moreno utrpel podobnú zlomeninu nohy na vlaňajších MS v zápase proti Holanďanom vedených van Gaalom. "Je mi to skutočne ľúto, pretože viem, aké to je. Chcel by som mu popriať to najlepšie. Nebolo v mojom úmysle ho zraniť. Želal by som si, aby sa to vôbec nestalo," mrzelo mexického futbalistu.

Jeho zákrok a zranenie Shawa vzbudilo množstvo reakcií. "Toto vidieť bolo niečo príšerné. Ten hráč jednoducho prišiel a doslova mu prepolil nohu. Naozaj nemáte chuť pozerať sa na opakovaný záznam, pretože to zranenie je skutočne hororové," komentoval situáciu bývalý kanonier ManU Michael Owen. "Je to pohroma pre Lukea. Pritom táto sezóna mu vychádzala skvele. Dúfame, že bude OK," napísal na sociálnej sieti niekdajší obranca "červených diablov" Phil Neville.

Futbalisti United duel v Eindhovene nakoniec nezvládli. Skóre síce v 41. minúte otvoril Memphis, ktorý do Manchestru prišiel práve z PSV, avšak v nadstavenom čase prvého polčasu po ľahkom teči Blinda do vlastnej brány vyrovnával Moreno. V 57. minúte navyše po rýchlej akcii skóroval domáci Narsingh, na čo už hráči z Ostrovov už nedokázali zareagovať a v prvom zápase skupiny B si tak pripísali prehru.

Pozor, video nie je vhodné pre slabšie povahy.

Viac o téme: Manchester United PSV Eindhoven Luke Shaw
  • Zdroj: sportky.sk, TASR