VIDEO hromadnej bitky priamo na trávniku: Albánsko sa bojí ďalších výtržností

Bitka o vlajku predčasne ukončila súboj Srbov a AlbáncovBitka o vlajku predčasne ukončila súboj Srbov a Albáncov Zdroj: SITA

TIRANA - Vedenie Albánského futbalového zväzu apeluje na fanúšikov, aby sa správali počas októbrového kvalifikačného zápasu o postup na EURO 2016 proti Srbsku slušne.

"My vieme, ako sa bojuje o víťazstvo. Ale vieme sa tiež správať v duchu fair play, dodržiavania pravidiel hry a rešpektujeme tím hostí," citovala agentúra Reuters hovorcu zväzu.

Krátko pred polčasovou prestávkou októbrového vzájomného duelu v Belehrade prišlo k bitke hráčov a divákov. Tá sa strhla krátko po tom, čo sa nad štadiónom objavil dron s vlajkou Veľkého Albánska. Európska futbalová únia (UEFA) dodatočne kontumovala výsledok stretnutia na 3:0 v prospech hostí, no zároveň im odobrala body za víťazstvo, keďže odmietli pokračovať v zápase napriek výzve hlavného rozhodcu. Oba zväzy zaplatili pokutu 100-tisíc švajčiarskych frankov a Srbov potrestala dvomi zápasmi bez divákov.

"Chceli sme pokračovať v zápase, ale albánski hráči povedali, že psychicky nie sú schopní," uviedol kapitán Srbska a obranca Chelsea Branislav Ivanovič. Taliansky tréner Albánska Giovanni de Biazzi odmietol pokračovať, keďže mal zranených štyroch hráčov. "Informovali sme delegáta UEFA, že na štadióne nás napadli fyzicky pracovníci bezpečnostnej služby, rovnako aj fanúšikovia a niektorí hráči," povedal pre súkromnú albánsku stanicu Supersport De Biazzi.

O bezpečnosť sa na štadióne v Elbasane, ktorý je vzdialený 50 km od hlavného mesta Tirana, bude starať 1000 príslušníkov polície.

Viac o téme: Srbsko Albánsko