Problémy Zdena Cháru pred štartom NHL: Vyradí slovenského obra vážne zranenie?

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský obranca v službách Bostonu Zdeno Chára nedohral pre zranenie štvrtkový prípravný zápas NHL proti New Yorku Rangers. Tridsaťosemročný oporný stĺp defenzívy Bruins absolvoval na ľade iba 1:57 min a mal jednu strelu na bránku, keď po zákroku Ryana Bourquea musel predčasne skončiť.

Oficiálny server NHL informuje v súvislosti s Chárom o zranení v hornej časti tela. Podľa trénera Bruins Clauda Juliena budú Chárov stav sledovať, čakajú ho ďalšie vyšetrenia. Hráči Bostonu zvíťazili nad Rangers 4:3 po samostatných nájazdoch, v hosťujúcom tíme sa predstavil útočník Marek Hrivík s bilanciou 11:52 min a 2 trestné minúty.

Chára už vlani vynechal 19 zápasov zo základnej časti súťažného ročníka NHL, keď mal zranené koleno. V 63 stretnutiach zaznamenal 20 bodov.

Boston - NY Rangers 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:0) - Zdeno Chára (Boston) odohral 1:57 min a predčasne odišiel z ľadu - Marek Hrivík (NY Rangers) odohral 11:52 min a pripísal si 2 trestné minúty

Columbus - Minnesota 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Detroit - Pittsbugh 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)

Montreal - Washington 3:4 po sam. nájazdoch (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

St. Louis - Dallas 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

Colorado - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Viac o téme: Zdeno Chára