VIDEO Daňo a Sekera v príprave bodovali: Vysokej prehre svojich tímov nezabránili

Jacob Markstrom (25), Dan Hamhuis (2) a Connor McDavid (97)Jacob Markstrom (25), Dan Hamhuis (2) a Connor McDavid (97) Zdroj: SITA

NEW YORK – Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera z Edmontonu zaznamenal v noci na piatok jednu asistenciu v prípravnom stretnutí pred novou sezónou NHL, Oilers ale doma prehrali s Vancouverom 2:5. Dvadsaťdeväťročný zadák strávil na ľade vyše 21 minút, zaknihoval aj jeden plusový bod. Pre Oilers to bola prvá prehra v príprave.

Edmonton po prvýkrát pocítil pachuť prehry. Po šiestich víťazstvách narazil na premožiteľa, ktorý ho zaskočil piatimi gólmi. Prsty v tom mal predovšetkým Baertschi. Ten si totiž pripísal hneď štyri body. Všetko za asistencie. Jednu si pripísala aj jednotka tohtoročného draftu Connor McDavid. Na konte ich má už šesť. Brankár hostí Markström sa popasoval s 21 strelami. Ani jednu nevyprodukoval Andrej Sekera. Domáci brankár Cam Talbot bojoval iba s 29 strelami, no až 5 prešlo za jeho chrbát. V organizácii Rangers sa mu darilo a ukázal, že pri neprítomnosti Henrika Lundqvista vie tím podržať, no v dnešnej noci sa mu vôbec nedarilo.

Zo Slovákov zasiahol do hry ešte útočník Marko Daňo z Chicaga, ktorý si tiež zapísal bod za asistenciu, ale Blackhawks prehrali na ľade St. Louis 2:5. Daňo odohral vyše 17 minút.

Montreal - Ottawa 2:5,

Tampa Bay - Dallas 3:2

Minnesota - Buffalo 6:1

St. Louis - Chicago 5:2 (za hostí M. Daňo 0+1, čas na ľade 17:08)

Winnipeg - Calgary 3:1

Edmonton - Vancouver 2:5 (za domácich A. Sekera 0+1, čas na ľade 21:05)

Anaheim - Colorado 3:0

Viac o téme: Andrej Sekera Marko Daňo Edmonton Oilers Chicago Blackhawks