Postup na majstrovstvá Európy o niečo ďalej: Slovenky nezvládli svoj prvý zápas

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Facebook - Slovenský futbalový zväz

BRATISLAVA - Slovenská ženská reprezentácia neuspela vo svojom úvodnom vystúpení o postup na majstrovstvá Európy 2017 do Holandska, keď v poľskom meste Tychy podľahla domácemu výberu 0:2 (0:1). Poľky viedli od 18. min, keď sa strelecky presadila stredopoliarka Natalia Chudziková. Poisťujúci druhý gól pridala v 63. min striedajúca Dominika Grabowská.

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu odohrajú ďalší kvalifikačný duel už o štyri dni, v pondelok 26.10. o 17.00 h na trávniku v Senci privítajú výber Moldavska.

Výsledok štvrtkového stretnutia v "slovenskej" 4. skupine futbalovej kvalifikácie žien o postup na ME 2015 do Holandska:

Poľsko - Slovensko 2:0 (1:0)
Góly: 18. Chudziková, 63. Grabowská
ŽK: 38. Daleszczyková - 61. Šušková, 75. Vojteková
Zostava SR: Korenčiová - Zdechovanová, Fischerová, Matysová, Vojteková - Ondrušová, Košíková (46. Bíróová) - Fecková, Škorvánková, Šušková (82. Koleničková) - Hmírová

Najbližší program 4. skupiny:
Pondelok 26. októbra: Slovensko - Moldavsko (17.00 h, Senec)
Utorok 27. októbra: Švédsko - Dánsko (18.45 h, Göteborg)

Slovenky začali pred skvelou kulisou sympaticky a prvých 15 minút patrilo im. Solídne kombinovali a vyzerali nebezpečnejšie. Poľská obrana sa zdala neistá, ale do čistej šance sa hostky nedostali. V 18. minúte znenazdajky udreli domáce. Center Sikorovej našiel za chrbtom slovenskej obrany Chudzikovú, ktorá už nemala problém do odkrytej brány otvoriť skóre. Domáce ožili, v 22. minúte mohla zvýšiť Pajorová, ale vystrelila vedľa. Po polhodine hry kopala rohový kop Fecková a Fischerovej hlavička letela vedľa ľavej tyče domácej brány. V 35. minúte mohli Slovenky inkasovať, Dudeková odviedla ukázala peknú individuálnu akciu na šestnástke, prihrala Sikorovej, ktorá si ešte zasekla obrankyňu a vystrelila, fantastický zákrok ale predviedla slovenská brankárka Korenčiová. Slovenky sa snažili vyrovnať, ale chýbala im finálna prihrávka.

Poľky začali druhý polčas silným náporom, ale udrieť mohlo na druhej strane. V 57. minúte po rohu najprv obrana domácich zblokovala strelu Bíróovej a potom brankárka Antoňczyková skrotila aj strelu Matysovej. Domáca brankárka podržala jej tím už o minútu, keď končekami prstov vyrazila na roh aj výborne padajúcu strelu Škorvánkovej. A tak platilo nedáš-dostaneš, keď skvelú prienikovú prihrávku medzi stopérky vyslala Pajorová a striedajúca Grabowská, ktorá bola na ihrisku len pár sekúnd prvým dotykom s loptou prestrelila Korenčiovú - 2:0. V 89. minúte mohla znížiť Fecková, v dobrej šanci ale len dokázala slovenskú mizériu v efektivite. A keď sa v nadstavenom čase neujala ani veľká šanca domácej Balcerzakovej, skončil sa duel zaslúženou výhrou Poliek.

Zsolt Pakusza, tréner SR (zdroj: futbalsfz.sk): "Vo vynikajúcej atmosfére a skutočnom futbalovom prostredí sa odohral veľmi slušný zápas, o ktorý sa postarali oba tímy. Vo väčšine zápasu sa nám darilo, s výnimkou záveru, hrať to, čo sme chceli. Vypracovali sme si aj šance, ktoré sme však, na rozdiel od súperiek, nedokázali využiť. Chceli sme vyhrať a neprišli sme len brániť, neboli sme horším družstvom, hoci Poľsko je v rebríčku UEFA o desať priečok vyššie ako my. To potešilo a na tom musíme stavať v ďalších kvalifikačných zápasoch."

Viac o téme: Slovensko Poľsko