VIDEO Poprad predviedol v Bratislave skalopevnú obranu: Dvadsiatke nasúkal päť gólov

Zľava: Ľudovír Malina z Popradu, Juraj Milý z Orange 20 a Štefan Fabian z PopraduZľava: Ľudovír Malina z Popradu, Juraj Milý z Orange 20 a Štefan Fabian z Popradu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Popradu potvrdili úlohu favorita vo štvrtkovom súboji 17. kola Tipsport ligy 2015/2016 na bratislavskom ľade proti domácemu tímu HK Orange 20, keď nad mladíkmi zvíťazili hladko 5:0.

"Dvadsiatka" odolávala tlaku súpera takmer polovicu zápasu, skóre otvoril až 28. min skúsený útočník Arne Kroták v presilovky. Ešte pred druhou prestávkou zvýšil na 2:0 v oslabení Jaroslav Kasík a v tretej tretine pridali Popradčania ešte tri góly. Do streleckej listiny sa dvakrát zapísal Lukáš Hvila a raz Ľubomír Dinda.

Poprad sa v tabuľke posunul na piate miesto pred Nitru a Košice.

Hokej - Tipsport liga 2015/2016 - 17. kolo - štvrtok:

HK Orange 20 - HK Poprad 0:0 (0:0, 0:2, 0:3)
Góly: 28. Kroták (J. Kasík, B. Rapáč), 37. J. Kasík (B. Rapáč, Bartečko), 50. Hvila (O. Rusnák, Kroták), 51. Dinda (R. Suchý, B. Rapáč), 59. Hvila (R. Rapáč)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: D. Novák (Orange 20) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga - Návratek, Synek

Zostavy:
Orange 20: Škorvánek - Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký - J. Sukeľ, Holešinský, Hrušík - Briestenský, Sádecký, D. Novák - J. Tatár, Oško, Klenko - J. Milý, Ondruš, P. Galis - M. Surový
Poprad: Kostúr - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, J. Kasík, Malina, Gaborčík, Ťavoda - D. Skokan, L. Paukovček, Bartečko - Hvila, O. Rusnák, Kroták - B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč - Števuliak, Bajaruns, Štrauch

Viac o téme: HK Poprad HK Orange 20