VIDEO Môže za vypadnutie United bezohľadný fanúšik? Rooneyho oslepili laserom

Wayne Rooney bol počas pokutového kopu oslepený laseromWayne Rooney bol počas pokutového kopu oslepený laserom Zdroj: 101greatgoals.com

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United skončili svoje účinkovanie v tohtosezónnej edícii Ligového pohára už vo 4. kole. V mimoriadne vyrovnanom zápase nestačili doma na FC Middlesbrough a po deväťdesiatich minútach bez gólu podľahli druholigistovi v jedenástkovom rozstrele 1:3. V ňom zaváhalo na domácej strane skúsené trio Wayne Rooney, Michael Carrick aj Ashley Young.

Favorit stál na pokraji vypadnutia už v závere riadnej hracej doby, no niekoľkými skvelými zákrokmi ho podržal náhradný brankár Sergio Romero. V závere druhého predĺženia mali zasa "červení diabli" viacero možností rozhodnúť, no gólu sa nedočkali a následne pykali. Druhý rok po sebe tak neprekročí tím holandského trénera Louisa van Gaala štvrťfinálové brány turnaja, keďže vlani stroskotal už v 2. kole na pôde treťoligového Milton Keynes Dons po prehre 0:4.

Pokutové kopy odštartoval Wayne Rooney, ktorý zlyhal. Nahlodal tak sebavedomie "červených diablov", ktorí nepremenili ešte ďalšie dve penalty. Všetko by mohlo inak, ak by Rooney svoj pokus premenil. Otázne je, do akej miery ho rozhodilo nešportové gesto fanúšikov, ktorí mu do tváre namierili laser. Nestalo sa tak iba raz, ale dvakrát. V druhom prípade presne v momente rozbehu, čo mohlo skúsenú ikonu United rozhodiť.

Viac o téme: Manchester United Wayne Rooney
  • Zdroj: TASR, sportky.sk