Osemnástka napriek prehre vyhrala turnaj v Dánsku: Šestnástka ani na záver neuspela

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: hockeyslovakia.sk

VOJENSK - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov sa stala víťazom Turnaja štyroch krajín v dánskom meste Vojens. Mladí Slováci v sobotňajšej rozlúčke s podujatím síce prehrali s domácimi rovesníkmi 4:6, ale už pred týmto zápasom mali istotu celkového triumfu. Góly tímu trénera Petra Mikulu zaznamenali Samuel Buček, Marián Studenič, Erik Smolka a Vojtech Zeleňák.

Dánsko "18" - Slovensko "18" 6:4 (2:2, 3:0, 1:2)
Góly SR "18": 10. S. Buček (M. Roman), 19. Studenič (S. Buček, Bodák), 54. Smolka (Fehérváry, A. Liška), 60. Zeleňák (A. Liška, Bjalončík)

Peter Mikula (tréner SR "18"): "Dnes sa prejavilo to, čo robí hokej hokejom, a to je disciplína. Začiatok zápasu patril jednoznačne nám, no v druhej tretine sme hodili rukavicu súperovi a prakticky sme vôbec nehrali v pätici. Rozhodcovia mali voči nám veľmi prísny meter, a my sme sa tiež dopúšťali zbytočných vylúčení, kvôli čomu bola preťažená naša obrana. Súper aj vďaka našej nedisciplinovanosti využil až štyri presilovky. V tretej tretine sme sa ešte pokúšali niečo so zápasom urobiť, a som rád, že sme aspoň skorigovali výsledok. Pokiaľ ide o hru piatich proti piatim, nemôžem hráčom ani dnes nič vytknúť. Aj v prvých dvoch zápasoch ukázali, že pri rovnovážnom stave hrajú veľmi dobre. Dnes to teda bolo naozaj len o disciplíne a oslabeniach.“

Bielorusko "18" - Nemecko "18" - hrá sa o 16.30 h

Šestnástka neuspela ani v poslednom vystúpení

Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov neuspela ani vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji o Pohár prezidentského športového klubu v bieloruskom Minsku, keď v sobotu predpoludním podľahla o rok staršiemu lotyšskému výberu 1:4. Jediný gól mužstva SR "16" dosiahol v presilovke Kristián Kováčik, ktorý v 54. min zmiernil prehru tímu trénera Dušana Halahiju. Mladí Slováci v Minsku prehrali všetky tri zápasy a skončili na poslednom štvrtom mieste.

Lotyšsko "17" - Slovensko "16" 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Gól SR "16": 54. K. Kováčik (Sarvaš, Hvizdoš)
Vylúčení: 10:7, presilovky 1:1, oslabenia: 1:0

Dušan Halahija (tréner SR "16"): "S výnimkou úvodnej tretiny priniesli ďalšie fázy záverečného zápasu v našom podaní najlepší výkon na ľade v Minsku. Po dohovore v prvej prestávke bol náš hokej najpozerateľnejší. Konečne chlapci začali viac korčuľovať, bojovať, zrážať sa s urastenejšími Lotyšmi. A zrazu sami zistili, že to ide. Hokej často bolí, ale bez toho to nejde. Namiesto špekulovania, či je súper starší a silnejší, je potrebné zdvihnúť hlavy a pridať bojovné srdiečko. S takýmto prístupom sa dá hrať dôstojne s každým a sme radi, že sa o tom naši mladíci presvedčili na vlastnej koži."