VIDEO Slov-matic na úvod prehral s Charkovom: Bratislavčania doplatili na šokujúci úvod

uraj Visváder zo Slov-maticu počas zápasu elitnej fázy D-skupiny UEFA Futsal Cup 2015/2016 medzi Slov-matic FOFO Bratislava - Lokomotiv Charkov uraj Visváder zo Slov-maticu počas zápasu elitnej fázy D-skupiny UEFA Futsal Cup 2015/2016 medzi Slov-matic FOFO Bratislava - Lokomotiv Charkov Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenský futsalový majster Slov-matic FOFO Bratislava prehral v utorok v jeho úvodnom zápase D-skupiny elitnej fázy Futsal Cupu 2015/2016 s ukrajinským Lokomotivom Charkov 0:2. Futsalový sviatok na bratislavskom ZŠ Ondreja Nepelu odštartoval už podvečer úvodným duelom, v ktorom favorit Benfica Lisabon zdolal srbského majstra Ekonomac Kragujevac 3:0.

Desaťnásobný slovenský majster doplatil na šokujúci úvod, keď si už v prvej minúte strelil vlastný gól Dušan Rafaj a otrasených domácich v 2. minúte opäť dostal do kolien Dmitro Sorokin. V stredu sa v bratislavskej aréne stretne najprv Charkov s Kragujevacom a večer opäť o 20.00 hod. zverenci trénera Martina Rejžeka vyzvú v očakávanom súboji bývalého európskeho šampióna Benficu.

V októbrovej hlavnej fáze futsalovej obdoby futbalovej Ligy majstrov slovenský tím v HANT Aréne vyhral všetky tri zápasy a suverénne postúpil do Elite Round. V ňom už pre neho bude úspechom zisk každého bodu, osemnásobný účastník Elite Round, ktorá sa hrá prvýkrát na Slovensku, si však na to trúfa.

Domáci začali šokujúco, už po pár sekundách si Rafaj nerozumel s brankárom Brndiarom a dal si vlastný gól. Otrasených domácich Charkov vzápätí trafil druhým tvrdým direktom, keď Sorokin zvýšil na 2:0 pre favorita. V ďalších fázach sa síce "Oranjes" snažili znížiť, ale nedostávali sa do vyložených šancí. V kombinácii boli nervózni a nedostávali sa do čistých šancí. Škvrnou prvého polčasu bolo nešťastné zranenie autora gólu Sorokina, ktorý si vykĺbil lakeť po páde na palubovku a musel do nemocnice. V závere prvého dejstva ešte Slov-matic skúsil hru bez brankára a ohrozil bránu súpera, ale kontaktný gól nedal.

V druhom dejstve sa slovenský majster snažil tlačiť sa do šancí, ale príliš sa mu to nedarilo. V 25. minúte po signáli z rohu dobre pálil Kyjovský, ale brankár Lokomotivu bol na mieste. Na druhej strane mohol definitívne rozhodnúť O. Sorokin, ale nepodstrelil výborného Brndiara. Futsal to nebol najkrajší, Charkov si bol vedomý náskoku a domáci akoby boli v kŕči. Ukrajinci vysoko bránili a čakali na šancu. FOFO pri útočení hralo s piatimi hráčmi v poli, no gól mu nebol dopriaty. V šanciach sa nepresadili Kozár ani Brunovský a tak výhru ukoristil istejšie pôsobiaci Lokomotiv.

D-skupina Elite Round Futsal Cupu 2015/2016:
Slov-matic FOFO Bratislava - Lokomotiv Charkov 0:2 (0:2)
Góly: 1. Rafaj (vlastný), 2. D. Sorokin, ŽK: Kyjovský, Brunovský, Bartošek - Kiselev, rozhodoval: Zahovič (Slov.), 2000 divákov.

zostava Slov-maticu: Brndiar - Rafaj, Kozár, Mikita, Haľko - Kyjovský, Zdráhal, Bahna, Brunovský - Višváder, Bartošek

Ladislav Mikita, kapitán Slov-maticu: "Teraz sa porozprávame a zabudneme čo najrýchlejšie na tento zápas. Verím, že na Benficu sa pripravíme lepšie. Bude to pre nás aj divákov sviatok a veríme, že s lepším výsledkom. Chalanom som hovoril po tom úvode, že sa to stáva a my sme otočili iné zápasy. Kontaktný gól by zmenil priebeh, bohužiaľ sa to nepodarilo."

Martin Rejžek, tréner Slov-maticu: "Nie je to ideálny začiatok turnaja, prehrať hlúpymi gólmi v prvom striedaní. Škoda toho. Ale s výkonom som spokojný, chalani makali a bojovali, niet im čo vyčítať. Chýbal kúsok kvality aj šťastia. Proti favoritovi si dať v prvej minúte vlastný gól, to nepridá. Ale súper ukázal kvalitu. Potom sme my hrali dobre a verím, že zajtra nás poženú diváci."

Viac o téme: Slov-matic FOFO Bratislava Lokomotiv Charkov