Blaško v prvom kole Slovak Open prehral s bývalým členom Top 10, nepokračuje ani Kovalík

Jozef KovalíkJozef Kovalík Zdroj: internet

BRATISLAVA 11. novembra (SITA) - Devätnásťročný domáci držiteľ voľnej karty Martin Blaško prehral za hodinu 4:6, 0:6 s jednoznačne favorizovaným ruským veteránom s minulosťou 8. muža svetového rebríčka Michailom Južným v stredajšom stretnutí 1. kola dvojhry na bratislavskom turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open v NTC (dotácia 85 000 eur + hospitality, tvrdý povrch DecoColor v hale).

Tridsaťtriročný Južnyj, aktuálne 129. v renkingu, si po prekonaní 623. hráča hodnotenia Blaška zmeria vo štvrtok v osemfinále sily s Francúzom Édouardom Rogerom-Vasselinom nasadeným ako ôsmym. Spoludržiteľ Davisovho pohára 2002 a 2006 a semifinalista newyorských grandslamových US Open 2006 a 2010 Južnyj pricestoval na medzinárodné otvorené majstrovstvá Slovenska 2015 ako víťaz minulotýždňového challengeru v nemeckom Eckentali.

Súhrn výsledkov slovenských tenistov v stredajších stretnutiach dvojhry a štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour Peugeot Slovak Open mužov (dotácia 85 000 eur + hospitality) a ITF Womens Slovak Indoor žien (dotácia 25 000 USD) na tvrdom povrchu DecoColor pod strechou v NTC v Bratislave:

MUŽI:

Dvojhra - 1. kolo:
Michail Južnyj (Rus.) - Martin Blaško (SR) 6:4, 6:0 za 60 minút
Jan Šátral (ČR) - Jozef Kovalík (SR) 6:7 (3), 7:6 (8), 6:4 za 138 minút

ŽENY:

Jesika Malečková (ČR-8) - Nikola Vajdová (SR) 6:1, 6:3 za 59 minút
Sarah-Rebecca Sekulicová (Nem.) - Lenka Juríková (SR) 6:4, 3:6, 7:5 za 144 minút

Štvorhra - 1. kolo:
Michaela Hončová, Chantal Škamlová (SR-4) - Kristýna Hrabalová, Nikola Tomanová (ČR) 6:3, 6:1 za 48 minút
Kristína Schmiedlová, Petra Uberalová (SR) - Šarlota Česneková, Katarína Strešnáková (SR) 6:1, 7:5 za 62 minút
Štvrťfinále:
Dalila Jakupovičová, Anne Schäferová (Slovin./Nem) - Viktória Kužmová, Tereza Mihalíková (SR) 3:6, 6:4, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 88 minút

Viac o téme: Jozef Kovalík Peugeot Slovak Open Martin Blaško